Kdo je to?
Kdo je Jan Kanyza? Životopis Jan Kanyza, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jan Kanyza?

Kdo je Jan Kanyza? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Kanyza je český herec.
Vystudoval DAMU, studium dokončil v roce 1970.
Ve filmu se objevoval od počátku 70. let. Hrál například v dobrodružném dramatu Horolezci (1973), v detektivce Noc klavíristy (1976) či v televizní komedii Jak se naučit švédsky (1979).
V 80. letech pak pro něj přišla třeba hlavní role v televizním dramatu Lovec (1980) či v psychologické krimi Příliš velká šance (1984) a celá řada vedlejších rolí. Po roce 1989 se potom začal často objevovat v rolích vyšetřovatelů - např. v Muž, který vycházel z hrobu (2001), Vražda kočky domácí (2004) nebo Všichni musí zemřít (2005). Jednou z jeho posledních filmových rolí je ta v historicky laděné detektivce Jménem krále (2009).
Velká část českých televizních diváků zná Kanyzu ze seriálu TV Nova Hospoda, kde ztvárnil jednoho ze štamgastů - právníka Zatloukala. Hrál však v řadě dalších seriálů: např. Létající Čestmír, Chobotnice z II. patra, Území bílých králů či Expozitura.
Jeho hlas také můžeme často slýchat v dabingových rolích.
Kromě herectví se věnuje též malířství, kterému v pozdějších letech života začal dokonce dávat přednost před hereckou kariérou.Kdo je Jan Kanyza? Životopis Jan Kanyza, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jan Kanyza

Národnost: česká
Datum narození: 25. října 1947
Místo narození: Lipník nad Bečvou

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Kanyza s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Kognitivní? Znáte definici termínu Konotace? Znáte definici termínu Štědrovka? Pamatujete si definici pojmu Ekoturistika?

Klíčová slova: osobnosti, Jan Kanyza, osobnost, Jan Kanyza, život, biografie, datum narození, zajímavosti, vysvětlení, životopis, popis, národnost, kdo je Jan Kanyza?, wiki, herectví, kde se narodil Jan Kanyza?

Pojem Jan Kanyza je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Jan Kanyza na Google.cz

Zkusit najít Jan Kanyza ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Jan Kanyza v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jan Kanyza na Youtube

Najít výraz Jan Kanyza na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kanyza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Jan Kanyza? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jan Kanyza? Kdy se narodil Jan Kanyza? Kde se narodil Jan Kanyza? Jan Kanyza je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jan Kanyza dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kanyza i v jiné kategorii než je herectví.