Kdo je to?
Kdo je Pavel Kuka? Životopis Pavel Kuka, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Pavel Kuka

Kdo je Pavel Kuka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Pavel Kuka je bývalý český profesionální fotbalový útočník a reprezentant. Kuka se narodil v červenci 1968 v Praze. V šesti letech začal hrát fotbal za mládež pražského klubu SK Slavia Praha. V mládežnických týmech Slavia působil v letech 1974-1987.
Ligový debut mezi muži zažil až v sezóně 1987-1988. V té době byl Kuka na vojně a hrál za Rudou Hvězdu Cheb, kde strávil 2 sezóny (1987-1989).
Po dvou letech se vrátil z Rudé Hvězdy Cheb zpět do Slavie, ve které působil následující čtyři sezóny (1989-1993). Na konci sezóny 1992-1993 měl na kontě 23 zásahů. Během čtyř let nastřílel v dresu Slavie 62 branek. Díky skvělým výkonům si vysloužil přestup do německého klubu 1. FC Kaiserslautern.
V německém týmu strávil Kuka čtyři sezóny (1994-1998), během kterých s týmem vyhrál DFB-Pokal (1996) a ligový titul (1997-1998). Za čtyři roky si v německém klubu připsal 53 přesných zásahů.
Po Kaiserslauternu Kuka podepsal roční smlouvu s dalším bundesligovým týmem – 1. FC Norimberk (1998-1999). Odtud se na další sezónu přemístil do dalšího klubu z Německa – do VfB Stuttgart (1999-2000). V klubu se mu však příliš nedařilo a v roce 2000 se vrátil zpět do svého mateřského klubu z Prahy. Ve Slavii následně hrál v letech 2000-2005, během kterých si připsal dalších 33 branek. S týmem vyhrál v roce 2002 Český fotbalový pohár.
Pavel Kuka reprezentoval jak Československo (7 branek), tak i Česko (22 branek) v letech 1991-2002. V roce 1996 si zahrál na Mistrovství Evropy v Anglii, kde se s týmem probojoval až do finále. Finále se hrálo na slavném londýnském stadionu Wembley. Zde český výběr podlehl týmu Německa poměrem 1:2 po prodloužení. V roce 2000 si Kuka zahrál také na evropském šampionátu v Nizozemsku a Belgii.
Poté, co skončil s aktivním fotbalem, působil půl roku jako generální manažer prvoligového klubu Marila Příbram. Později hrál fotbal ještě za SK Marila Votice, FC Jílové nebo SK Rapid Psáry.
Pavel Kuka je ženatý s Renátou Dlouhou, se kterou má tři děti – syny Tomáše, Pavla a dceru Anetu.Kdo je Pavel Kuka? Životopis Pavel Kuka, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Pavel Kuka

Národnost: česká
Datum narození: 19. 7. 1968
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pavel Kuka s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu ZPS? Rozumíte pojmu Adheze? Znáte termín ITunes? Znáte pojem Observace?

Klíčová slova: popis, kdo je Pavel Kuka?, informace, Pavel Kuka, národnost, Pavel Kuka, narození, kdy se narodil Pavel Kuka?, wiki, osobnosti, zajímavosti, sport, život, datum narození, wikipedie, životopis

Pojem Pavel Kuka je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Pavel Kuka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavel Kuka ve Wikimedia Commons

Najít heslo Pavel Kuka ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Pavel Kuka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Pavel Kuka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Kuka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Pavel Kuka?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Pavel Kuka? Kdy se narodil Pavel Kuka? Kde se narodil Pavel Kuka? Pavel Kuka patří do sekce Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Pavel Kuka dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Kuka i v jiné kategorii než je sport.