Kdo je to?
Kdo je Johnny Bucyk? Životopis Johnny Bucyk, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Johnny Bucyk?

Kdo je Johnny Bucyk? Životopis, informace, biografie, sport

Bývalý kanadský hokejový útočník a od roku 1981 člen Hokejové síně slávy. Tak by se dal ve zkratce představit John Paul Bucyk, přezdívaný Chief. Za svou dlouholetou kariéru odehrál nespočet zápasů, a to v drtivé většině v dresu Boston Bruins.
Bucyk začal svou hokejovou kariéru coby junior ve svém rodném městě Edmonton Oil Kings. Tam působil do roku 1955, kdy podepsal smlouvu s Detroit Red Wings, kde setrval pouhé dva roky. Odtud přestoupil do Bruins. 183 cm vysoký a 98 kg vážící měl John Paul Bucyk po celou svoji dlouhou kariéru pověst devastujícího hráče, přesto nikdy nepřekročil čáru, kdy by se mohlo jednat o nějaké brutální chování. Proto dostal za fair play hru Lady Memorial Trophy a to v letech 1971–1974. A přesto, že byl Johny Bucyk ostřílený hráč, nikdy se nezbavil nervozity před zápasem. Jak sám přiznal, dělalo se mu až fyzicky špatně.
Paul pocházel z velmi chudé rodiny, kdy otec delší dobu nepracoval a matka měla dvě zaměstnání, aby je uživila. Bucykovi rodiče – Sam a Pearl byli ukrajinští přistěhovalci. Pocházeli z vesnice Butsiv z Lvovské oblasti na Ukrajině. Když bylo Bucykovi 10 let, otec náhle zemřel. A snad právě proto se upnul na hokej.
Když odešel do hokejového důchodu, zůstal napojený na svůj domovský tým Bruins. Působil příležitostně dokonce jako hlasatel. V mezidobí se živil jako ředitel silničních služeb, kde dosáhl na post velvyslance. Hokej ho však pořád přitahoval, proto přijal nabídku k trenérství za Boston a administrativě s tím spojenou. V této funkci se Bucyk objevil v roce 2011 na Stanley Cupu. Tím byla završená jeho 53. sezóna v řadě, v historii profesionálního hokeje považována za nejdelší. Kdo je Johnny Bucyk? Životopis Johnny Bucyk, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Johnny Bucyk

Národnost: kanadská
Datum narození: 12. května 1935
Místo narození: Edmonton Oil Kings

Líbí se stručný životopis s osobou Johnny Bucyk? Pak se podělte s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Vinkulace? Vzpomenete si na definici slova Raut? Víte co je Kvantová fyzika? Vzpomněli byste si na význam slova Člunek?

Klíčová slova: kdo je Johnny Bucyk?, Johnny Bucyk, datum narození, život, narození, místo narození, wikipedie, národnost, zajímavosti, osobnost, popis, kde se narodil Johnny Bucyk?, osobnosti, biografie, lexikon, vysvětlení

Pojem Johnny Bucyk je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Johnny Bucyk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Johnny Bucyk ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Johnny Bucyk na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Johnny Bucyk ve Wikimedia Commons

Najít výraz Johnny Bucyk ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Johnny Bucyk například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Johnny Bucyk? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Johnny Bucyk? Kdy se narodil Johnny Bucyk? Kde se narodil Johnny Bucyk? Johnny Bucyk patří do sekce Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Johnny Bucyk dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Johnny Bucyk i v jiné kategorii než je sport.