Kdo je to?
Kdo je Robert Lewandowski? Životopis Robert Lewandowski, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Robert Lewandowski

Kdo je Robert Lewandowski? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Robert Lewandowski je profesionální polský fotbalový útočník, reprezentant a od roku 2022 hráč španělského klubu FC Barcelona. Lewandowski se narodil v polské Varšavě. S fotbalem začal v týmu Partizán Lešno, kde pracoval jeho otec. V devíti letech přestoupil do klubu Varsovia Varšava, kde působil v letech 1997-2005.
V 17 letech hrál dvě sezóny (2006-2008) za klub Znicz Pruszków, se kterým si zahrál třetí a druhou polskou ligu. Za dvě sezóny vstřelil celkem 78 branek. Odtud putoval do prvoligového týmu Lech Poznaň, za který nastupoval v letech 2008-2010. Na konci první sezóny s týmem získal polský fotbalový pohár a o pár měsíců později také polský Superpohár. Ve druhé sezóně 2009-2010 se stal s Lechem Poznaň šampiónem Polské Ekstraklasy. K zisku titulu přispěl 34 góly a stal se také králem střelců.
Následně se připojil k německému klubu Borussia Dortmund. Za německý velkoklub odehrál celkem 4 sezóny (2010-2014). V prvních dvou sezónách dopomohl svými výkony k mistrovským titulům. V sezóně 2011-2012 Dortmund vyhrál také pohár Německého fotbalového svazu (DFB-Pokal). V Lize mistrů v sezóně 2012-2013 se v prvním semifinále trefil do sítě Realu Madrid celkem čtyřikrát. Dortmund poté postoupil do finále, kde nakonec prohrál 1:2 s Bayernem Mnichov. V roce 2013 vyhrál s Dortmundem německý Superpohár DFL.
Sezónu 2014-2015 započal v konkurenčním německém klubu FC Bayern Mnichov. V bavorském klubu strávil celkem 8 sezón (2014-2022) ve kterých pokaždé získal mistrovský titul. Třikrát se radoval ze zisku poháru DFB (2015-2016, 2018-2020), pětkrát z německého Superpoháru DFL (2016-2018, 2020 a 2021). Po sezóně 2019-2020 se poprvé radoval z vítězství v Lize mistrů, když ve finále Bayern porazil PSG 1:0. Následně získal s Bayernem Superpohár UEFA a zvítězil na Mistrovství světa klubů FIFA. Na konci sezóny 2020-2021 měl Lewandowski na kontě 41 ligových gólů, čímž překonal rekord Gerda Müllera (40 gólů) a získal Zlatou kopačku pro nejlepšího evropského střelce. V roce 2020 a 2021 získal cenu Nejlepší fotbalista FIFA. Během působení v Bayernu se stal pětkrát nejlepším střelcem ligy. Za 8 let vsítil celkem 344 branek v 375 utkáních.
V létě 2022 Lewandowski přestoupil do španělského klubu FC Barcelona, kde podepsal čtyřletou smlouvu.
Za polskou reprezentaci si doposud zahrál třikrát na Mistrovství Evropy (2012, 2016 a 2020) a dvakrát na Mistrovství světa (2018 a 2022). Během své kariéry zatím vstřelil více než 500 gólů.
Robert Lewandowski je ženatý s polskou karatistkou Annou Lewandowskou, se kterou má dvě dcery (Klára a Laura).Kdo je Robert Lewandowski? Životopis Robert Lewandowski, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Robert Lewandowski

Národnost: polská
Datum narození: 21. 8. 1988
Místo narození: Varšava, Polsko

Zaujala vás biografie osobnosti Robert Lewandowski? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Umělá inteligence? Znáte termín Kontušovka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šedá ekonomika? Víte, co je to Číslovka?

Klíčová slova: lexikon, životopis, kdy se narodil Robert Lewandowski?, osobnosti, datum narození, vysvětlení, sport, Robert Lewandowski, popis, biografie, narození, kde se narodil Robert Lewandowski?, kdo je Robert Lewandowski?, wiki, wikipedie, sport

Pojem Robert Lewandowski je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Robert Lewandowski

Najít pojem Robert Lewandowski ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Robert Lewandowski na Google.cz

Hledat videa s názvem Robert Lewandowski na Youtube

Vyhledat pojem Robert Lewandowski ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Robert Lewandowski v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Lewandowski například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Robert Lewandowski

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Robert Lewandowski? Kdy se narodil Robert Lewandowski? Kde se narodil Robert Lewandowski? Robert Lewandowski se nachází v kategorii Sport

Kategorie sport, běžec, robert Lewandowski, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Robert Lewandowski např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Lewandowski i v jiné kategorii než je sport.