Kdo je to?
Kdo je to Hemofilik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hemofilik? Lidé, lékařství

Kdo je to Hemofilik?

Co znamená a jaký je význam slova Hemofilik?

Hemofilik je člověk, který trpí hemofilií, tedy dědičnou poruchou srážlivosti krve.
Hemofilik trpí častým a těžko zastavitelným krvácením. V případě těžké hemofilie dochází především ke krvácení do kloubů, svalů a měkkých tkání, což vede k problémům s pohybovým aparátem, ale i do zažívacího traktu, nervové soustavy atd., což nemocného ohrožuje na životě.
Hemofilií obvykle trpí jen muži, ženy pak nemají příznaky nemoci, ale působí jako přenašečky nemoci pro své potomky. Častěji je nemoc dědičná, objevují se ale i případy bez genetické predispozice.
Hemofilie v současné době není vyléčitelná. Pacientům jsou podávány injekce podporující srážlivost krve. Nemocí se zabývá medicínský obor hematologie.Kdo je to Hemofilik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hemofilik? Lidé, lékařství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hemofilik sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Řečnická otázka? Znáte definici termínu Předdůchod? Pamatujete si definici pojmu Fleece? Pamatujete si definici pojmu Outlet?

Klíčová slova: přesný výraz, popis, lexikon, slovo, definice, co znamená, Hemofilik, Hemofilik, heslo, odborný výraz, přesný výraz, lékařství, wiki, původ slova, informace, synonymum

Pojem Hemofilik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Hemofilik doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Hemofilik na Google.cz

Zkusit najít termín Hemofilik v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Hemofilik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Hemofilik ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Hemofilik ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemofilik například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hemofilik

Nyní již víte Kdo je to Hemofilik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hemofilik? Definice pojmu Hemofilik patří do sekce Lékařství

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, termín, výraz, heslo například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Hemofilik i v jiné sekci než je kategorie lékařství.