Kdo je to?
Kdo je to Hemofilik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hemofilik? Lidé, lékařství

Kdo je to Hemofilik?

Jaký je význam slova Hemofilik? Co to znamená?

Hemofilik je člověk, který trpí hemofilií, tedy dědičnou poruchou srážlivosti krve.
Hemofilik trpí častým a těžko zastavitelným krvácením. V případě těžké hemofilie dochází především ke krvácení do kloubů, svalů a měkkých tkání, což vede k problémům s pohybovým aparátem, ale i do zažívacího traktu, nervové soustavy atd., což nemocného ohrožuje na životě.
Hemofilií obvykle trpí jen muži, ženy pak nemají příznaky nemoci, ale působí jako přenašečky nemoci pro své potomky. Častěji je nemoc dědičná, objevují se ale i případy bez genetické predispozice.
Hemofilie v současné době není vyléčitelná. Pacientům jsou podávány injekce podporující srážlivost krve. Nemocí se zabývá medicínský obor hematologie.Kdo je to Hemofilik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hemofilik? Lidé, lékařství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hemofilik s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Louka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Upgrade? Pamatujete si definici pojmu Chladítko? Víte co je Elegie?

Klíčová slova: význam pojmu, lékařství, slovo, odborný výraz, co znamená, wikipedie, lexikon, Hemofilik, Hemofilik, pojem, význam, původ slova, popis, wiki, přesný výraz, termín

Pojem Hemofilik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Hemofilik zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Hemofilik ve Wikipedii

Najít heslo Hemofilik ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Hemofilik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Hemofilik na Youtube

Vyhledat slovo Hemofilik ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemofilik například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Hemofilik, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Hemofilik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hemofilik? Definice pojmu Hemofilik patří do kategorie Lékařství

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Lékařství.