Kdo je to?
Kdo je to Hemofilik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hemofilik? Lidé, lékařství

Hemofilik

Jaký je význam slova Hemofilik? Co to znamená?

Hemofilik je člověk, který trpí hemofilií, tedy dědičnou poruchou srážlivosti krve.
Hemofilik trpí častým a těžko zastavitelným krvácením. V případě těžké hemofilie dochází především ke krvácení do kloubů, svalů a měkkých tkání, což vede k problémům s pohybovým aparátem, ale i do zažívacího traktu, nervové soustavy atd., což nemocného ohrožuje na životě.
Hemofilií obvykle trpí jen muži, ženy pak nemají příznaky nemoci, ale působí jako přenašečky nemoci pro své potomky. Častěji je nemoc dědičná, objevují se ale i případy bez genetické predispozice.
Hemofilie v současné době není vyléčitelná. Pacientům jsou podávány injekce podporující srážlivost krve. Nemocí se zabývá medicínský obor hematologie.Kdo je to Hemofilik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hemofilik? Lidé, lékařství

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Pořekadlo? Vzpomenete si na definici slova Instagram? Pamatujete si definici pojmu Fimfárum? Vzpomněli byste si na význam slova Bariatrie?

Klíčová slova: přesný výraz, Hemofilik, význam slova, slovo, heslo, formulace, informace, termín, lékařství, popis, odborný výraz, wikipedie, etymologie, význam, Hemofilik, pojem

Pojem Hemofilik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Hemofilik hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Hemofilik na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Hemofilik ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Hemofilik ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Hemofilik ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Hemofilik ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemofilik například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Hemofilik? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Hemofilik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hemofilik? Definice pojmu Hemofilik se nachází v sekci Lékařství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Čerstvé informace hledejte výraz, termín, heslo, výrazdejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství).