Kdo je to?
Kdo je Michael Bolton? Životopis Michael Bolton, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Michael Bolton

Kdo je Michael Bolton? Životopis, informace, biografie, hudba

Charismatický americký zpěvák a skladatel Michael Bolton se proslavil zejména rockovými baladami, preludovanými jeho výrazným chraplákem. Že je jeho celoživotní kariéra více nežli plodná, potvrzuje přes padesát tři miliónů prodaných alb. Michael se dále pyšní dvěma oceněními prestižní Grammy Awards a v hitparádě Billboard Hot 100 si dokonce připsal dvojnásobné vítězství. Má svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.
Původně Michael Bolodin se narodil do židovské rodiny. Jako dítě zpíval ve sboru jako vokalista. Coby patnáctiletý teenager dostal svoji první šanci na vystupování. Podepsal smlouvu s hudební společností a začátkem sedmdesátých let začal vystupovat s rockovou kapelou Blackjack. Zde se seznámil a rozvinul spolupráci s Brucem Kullickem, který později působil jako kytarista ve světoznámé skupině Kiss.
Boltonova hvězdná kariéra nabrala doslova kosmické obrátky. Se svojí kapelou se Bolton vydal i na turné po boku Ozzyho Osbourna. Až přišel zlomový rok 1983, kdy se Michael rozhodl vydat na sólovou dráhu. Jeho prvním hitem, který porážel veškeré hitparády se stala píseň How Am I Supposed to Live Without You. Hned za ní následoval další hit nazvaný Gloria.Kdo je Michael Bolton? Životopis Michael Bolton, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Michael Bolton

Národnost: americká
Datum narození: 26. února 1953  
Místo narození: New Haven, Connecticut, USA

Popis osobnosti Michael Bolton můžete sdílet s dalšími osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Citace? Víte, co je to Insolvence? Víte co je Homocystein? Rozumíte pojmu Osteoporóza?

Klíčová slova: wiki, hudba, kdo je Michael Bolton?, osobnost, Michael Bolton, místo narození, datum narození, osobnosti, narození, životopis, kde se narodil Michael Bolton?, informace, zajímavosti, hudba, biografie, wikipedie

Pojem Michael Bolton je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Michael Bolton ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Michael Bolton v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Michael Bolton na Youtube

Hledat frázi Michael Bolton na Google obrázcích

Vyhledat slovo Michael Bolton ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Michael Bolton například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Michael Bolton? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Michael Bolton? Kdy se narodil Michael Bolton? Kde se narodil Michael Bolton? Michael Bolton patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Michael Bolton dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michael Bolton i v jiné kategorii než je hudba.