Kdo je to?
Kdo je Markéta Plánková? Životopis Markéta Plánková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Markéta Plánková

Kdo je Markéta Plánková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Markéta Plánková je česká divadelní a televizní herečka, zpěvačka a moderátorka.
Markéta se narodila 15. dubna 1978 v Novém Městě na Moravě. Nejprve absolvovala hudební konzervatoř v Kroměříži. Dále se chtěla věnovat i herectví a zkoušela přijímačky na JAMU. Tam se však nedostala, nicméně o něco později byla přijata na DAMU. Již v době vysokoškolských studií nejenže vyučovala na konzervatoři, ale začala také hrát v ateliéru Jana Schmida. Dále hrála a dodnes hraje ve Studiu Ypsilon. V tomto divadle ztvárnila již mnoho rolí, začínala ve hře Orfeus v podsvětí, Oprátka, Praha stověžatá nebo Tři mušketýři. Putovní představení Postel plná cizinců objíždělo diváky po celé zemi a zde Markéta vystupovala po boku herců ze seriálu Rodinná pouta.
Do televize se dostala nejprve v seriálu Zdivočelá země v roce 2001. V roce 2005 si zahrála ve filmu Slečna Julie. V letech 2005 až 2006 hrála v Rodinných poutech postavu jménem Hedvika Lišková-Valentová. O rok později ve Světlech pasáže hrála Julii Lamplovou. Nejvíce se do povědomí diváků ale zapsala postavou Magdy Mázlové v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Druhou výraznou rolí byla pak role Kláry Valentové-Léblové v seriálu První republika. Pak si ještě zahrála v seriálech Cesty domů, Mordparta a Krejzovi. Jako moderátorka se uplatnila v nedělním pohádkovém pásmu pro děti, které se jmenovalo Edův pohádkový balík.
Kromě hraní se věnuje muzicírování a zpěvu. Je členkou hudební skupiny Botafago, kde nejen zpívá, ale také hraje na akordeon, flétnu a klavír.
V osobním životě má za sebou několik vztahů, které mohou vyvolávat kontroverzní reakce. Při natáčení seriálu Rodinná pouta začala chodit s ženatým kolegou Romanem Štolpou, s nímž má nemanželskou dceru Agátu (*2007). V roce 2010 se Markéta vdala za televizního reportéra Daniela Častvaje a používala jméno Markéta Častvaj Plánková. Mají spolu dceru Julii (*2011), ale v roce 2022 se rozešli.Kdo je Markéta Plánková? Životopis Markéta Plánková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Markéta Plánková

Národnost: česká
Datum narození: 15. 4. 1978
Místo narození: Nové Město na Moravě

Líbí se stručný životopis s osobou Markéta Plánková? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Augmentace? Vzpomněli byste si na význam slova Imobilizér? Víte co je Bešamel? Znáte definici termínu Maltovník?

Klíčová slova: lexikon, informace, Markéta Plánková, vysvětlení, životopis, osobnosti, národnost, kdo je Markéta Plánková?, wiki, herectví, datum narození, herectví, kdy se narodila Markéta Plánková?, kde se narodila Markéta Plánková?, místo narození, popis

Pojem Markéta Plánková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Markéta Plánková na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Markéta Plánková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Markéta Plánková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Markéta Plánková ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Markéta Plánková ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Markéta Plánková například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Markéta Plánková

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Markéta Plánková? Kdy se narodila Markéta Plánková? Kde se narodila Markéta Plánková? Markéta Plánková je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, dlouhovlasá zrzka, markéta Plánková, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Markéta Plánková dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Markéta Plánková i v jiné kategorii než je herectví.