Kdo je to?
Kdo byla Hana Vítová? Životopis Hana Vítová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo byla Hana Vítová?

Kdo byla Hana Vítová? Životopis, informace, biografie, herectví

Hana Vítová, vlastním jménem Jana Lašková, byla česká filmová a divadelní herečka, zpěvačka. Vítová se narodila v Praze do rodiny sólisty opery Národního divadla a operní pěvkyně. Díky rodičům měla Hana skvělou pěveckou průpravu. Po základní škole splnila rodičům jejich přání a přihlásila se na pražskou konzervatoř. Po dvou letech však konzervatoř opustila a odjela na stáž do divadla v Olomouci. Krátce na to ji Werich a Voskovec v roce 1930 nabídli angažmá v Osvobozeném divadle, kde poté působila až do jeho uzavření v roce 1938. V divadle si Vítová zahrála v divadelních hrách Golem, Caesar, Osel a stín, Kat a blázen aj. Účinkovala také v Divadle Vlasty Buriana (1935-1937), v operetním souboru ve Švandově divadle a hostovala i v divadle Uranie. V Praze se Vítová zamilovala do operetního zpěváka Járy Pospíšila, se kterým odešla do olomouckého divadla. Odtud se však záhy vrátili zpět do Prahy. Manželé se kvůli pracovnímu vytížení rozvedli. Vítová později hrála v Divadle Oldřicha Nového, kde se spřátelila s budoucím manželem JUDr. Bedřichem Rádlem, kterého si vzala v roce 1942 a v roce 1946 se jim narodila dcera Bedřiška. Manželství se roku 1955 rozpadlo z politických důvodů. Vítová nedostávala filmové role, a tak začala zpívat na různých venkovských zábavách a estrádách po celém Československu. Roku 1966 její jediná dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. O čtyři roky později měla Vítová dopravní nehodu, kvůli které ji ochrnula jedna noha. Začala poté s alkoholem a dožila v osamění. Hana Vítová zemřela v roce 1987 na rakovinu plic.
Během života ztvárnila role ve více než šedesáti filmech. Debutovala v roce 1932 ve snímku Děvčátko, neříkej ne! Následovaly úspěšné filmy jako Peníze nebo život (1932), Dům na předměstí (1933), Nezlobte dědečka (1934), Batalion (1937), Cech panen kutnohorských (1938), Adam a Eva (1940), Valentin Dobrotivý (1942) a další.Kdo byla Hana Vítová? Životopis Hana Vítová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Hana Vítová

Národnost: česká
Datum narození: 24. 1. 1914
Místo narození: Praha, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 3. 3. 1987

Líbí se stručný životopis s osobou Hana Vítová? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Holokaust? Rozumíte pojmu Správní delikt? Znáte pojem Ergometrie? Znáte pojem Pluralita?

Klíčová slova: datum narození, narození, herectví, nežijící, národnost, národnost, popis, kdo to je, místo narození, biografie, zajímavosti, Hana Vítová, vysvětlení, kdy se narodila Hana Vítová?, kdo je Hana Vítová?, osobnost

Pojem Hana Vítová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Hana Vítová

Najít výraz Hana Vítová ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Hana Vítová na Youtube

Najít výraz Hana Vítová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Hana Vítová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hana Vítová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Vítová například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Hana Vítová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byla Hana Vítová? Kdy se narodila Hana Vítová? Kde se narodila Hana Vítová? Kdy zemřela Hana Vítová? Hana Vítová se nachází v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Hana Vítová třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Vítová i v jiné kategorii než je herectví.