Kdo je to?
Kdo je to Jean-Paul Belmondo? Životopis Jean-Paul Belmondo, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jean-Paul Belmondo?

Kdo je to Jean-Paul Belmondo? Stručný životopis

Jean-Paul Belmondo je francouzský divadelní a filmový herec, narozený ve městě Neuilly-sur-Seine. Oba jeho rodiče byli umělci (otec sochař a matka malířka). Studoval konzervatoř dramatických umění v Paříži. Během studií se začal více věnovat fotbalu a boxu. Debutoval v divadle v malých představeních a v roce 1957 si zahrál poprvé ve filmu Pěšky, na koni a vozem. Bohužel byly jeho scény před uvedením do kin vystřiženy.
O tři roky později si však zahrál průlomovou roli v jeho kariéře, a to ve filmu U konce s dechem (1960). Téhož roku hrál vedlejší roli v dramatu Horalka (podle knihy autora Alberta Moravia). O rok později se objevil ve snímku Kněz Léon Morin (1961), v thrilleru Práskač (1962) a v historické komedii Cartouche (1962). Jeho sláva rostla a Belmondo se začal objevovat ve více komerčních filmech. Zejména v komediích a akčních filmech. Je známo, že se Belmondo nikdy nenechával zastupovat kaskadéry v nebezpečných scénách. Jedna z jeho nejznámějších rolí je komedie Muž z Ria (1964), o rok později vzniklo pokračování Muž z Hongkongu (1965) a Muž z Acapulca (1974). Následovaly další známé komedie jako Zvíře (1977), Veselé Velikonoce (1984), Bezva finta (1985) a Cesta zhýčkaného dítěte (1988), za kterou Belmondo získal o rok později cenu Caesar.
Poté se začal více věnovat divadelním představením a založil vlastní produkční společnost Cerito. Roku 2001 jej zasáhla mozková příhoda a na několik let se přestal objevovat v divadle a v televizi. Objevil se až v roce 2008 ve filmu Muž a jeho pes. Obdržel také Řád čestné legie (nejvyšší státní vyznamenání ve Francii) a na filmovém festivalu v Cannes (2011) získal za celoživotní dílo cenu Zlatá palma.Kdo je to Jean-Paul Belmondo? Životopis Jean-Paul Belmondo, lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Jean-Paul Belmondo

Národnost: francouzská
Datum narození: 9. 4. 1933
Místo narození: Neuilly-sur-Seine

Sdílejte tuto stránku s osobností Jean-Paul Belmondo s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Tokáň? Vzpomněli byste si na význam slova Registrační pokladna? Víte co je Umělý kámen? Znáte definici termínu Byreta?

Klíčová slova: wiki, popis, co znamená, přesný výraz, původ slova, co je to Jean-Paul Belmondo?, popis, vysvětlení, formulace, lexikon, definice, etymologie, synonymum, pojem, kdo je Jean-Paul Belmondo?, odborný výraz

Pojem Jean-Paul Belmondo je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jean-Paul Belmondo lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Jean-Paul Belmondo na Google.cz

Najít výraz Jean-Paul Belmondo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Jean-Paul Belmondo na Youtube

Najít slovo Jean-Paul Belmondo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jean-Paul Belmondo například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Jean-Paul Belmondo? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jean-Paul Belmondo? Kdo to byl Jean-Paul Belmondo? Kdy se narodil Jean-Paul Belmondo? Kde se narodil Jean-Paul Belmondo? Jean-Paul Belmondo je v sekci herectví. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jean-Paul Belmondo dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jean-Paul Belmondo i v jiné kategorii než je herectví.