Kdo je to?
Kdo byl Jean-Paul Belmondo? Životopis Jean-Paul Belmondo, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jean-Paul Belmondo

Kdo byl Jean-Paul Belmondo? Životopis, informace, biografie, herectví

Jean-Paul Belmondo je francouzský divadelní a filmový herec, narozený ve městě Neuilly-sur-Seine. Oba jeho rodiče byli umělci (otec sochař a matka malířka). Studoval konzervatoř dramatických umění v Paříži. Během studií se začal více věnovat fotbalu a boxu. Debutoval v divadle v malých představeních a v roce 1957 si zahrál poprvé ve filmu Pěšky, na koni a vozem. Bohužel byly jeho scény před uvedením do kin vystřiženy.
O tři roky později si však zahrál průlomovou roli v jeho kariéře, a to ve filmu U konce s dechem (1960). Téhož roku hrál vedlejší roli v dramatu Horalka (podle knihy autora Alberta Moravia). O rok později se objevil ve snímku Kněz Léon Morin (1961), v thrilleru Práskač (1962) a v historické komedii Cartouche (1962). Jeho sláva rostla a Belmondo se začal objevovat ve více komerčních filmech. Zejména v komediích a akčních filmech. Je známo, že se Belmondo nikdy nenechával zastupovat kaskadéry v nebezpečných scénách. Jedna z jeho nejznámějších rolí je komedie Muž z Ria (1964), o rok později vzniklo pokračování Muž z Hongkongu (1965) a Muž z Acapulca (1974). Následovaly další známé komedie jako Zvíře (1977), Veselé Velikonoce (1984), Bezva finta (1985) a Cesta zhýčkaného dítěte (1988), za kterou Belmondo získal o rok později cenu Caesar.
Poté se začal více věnovat divadelním představením a založil vlastní produkční společnost Cerito. Roku 2001 jej zasáhla mozková příhoda a na několik let se přestal objevovat v divadle a v televizi. Objevil se až v roce 2008 ve filmu Muž a jeho pes. Obdržel také Řád čestné legie (nejvyšší státní vyznamenání ve Francii) a na filmovém festivalu v Cannes (2011) získal za celoživotní dílo cenu Zlatá palma.Kdo byl Jean-Paul Belmondo? Životopis Jean-Paul Belmondo, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jean-Paul Belmondo

Národnost: francouzská
Datum narození: 9. 4. 1933
Místo narození: Neuilly-sur-Seine
Datum úmrtí: 6. 9. 2021

Líbí se stručný životopis s osobou Jean-Paul Belmondo? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Majdan? Víte co je Posvícení? Víte co je Lesní školka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dilema?

Klíčová slova: popis, národnost, osobnosti, místo narození, životopis, kdo to je, informace, život, datum narození, kdo je Jean-Paul Belmondo?, narození, Jean-Paul Belmondo, nežijící, datum úmrtí, herectví, národnost

Pojem Jean-Paul Belmondo je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Jean-Paul Belmondo

Hledat videa s názvem Jean-Paul Belmondo na Youtube

Najít slovo Jean-Paul Belmondo na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Jean-Paul Belmondo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Jean-Paul Belmondo ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Jean-Paul Belmondo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jean-Paul Belmondo například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Jean-Paul Belmondo? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Jean-Paul Belmondo? Kdy se narodil Jean-Paul Belmondo? Kde se narodil Jean-Paul Belmondo? Kdy zemřel Jean-Paul Belmondo? Jean-Paul Belmondo je v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Jean-Paul Belmondo dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jean-Paul Belmondo i v jiné kategorii než je herectví.