Kdo je to?
Kdo je Michal Kern? Životopis Michal Kern, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Michal Kern

Kdo je Michal Kern? Životopis, informace, biografie, herectví

Michal Kern je český herec, který se narodil 25. července 1979 v jihomoravských Valticích. Dětství ale prožil v Protivíně. Vystudoval DAMU, filmové role se mu ale dlouho vyhýbaly. Je úspěšným divadelním hercem a diváci si jej mohou pamatovat coby červenou papriku z reklamy, nicméně dodává, že hraní zeleniny v reklamních spotech má společné s takovým velikánem filmu, jakým ve své době byl Dustin Hoffman. A jako mnoho jeho hereckých kolegů si i Michal Kern v průběhu své kariéry prošel syndromem vyhoření.
Již během studia hostoval v Národním divadle a v Divadle na Fidlovačce. Po absolvování na DAMU, které studoval mezi lety 1999 a 2004, získal angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde hrál například v inscenaci O Zlatém Sidorovi, Uražení a ponížení, Panika nebo Tři sestry z pera Antona Pavloviče Čechova.
První film natočil Michal až v roce 2009, kdy mu bylo už třicet a šlo o snímek Zoufalci. Následovala úspěšná romantická komedie Ženy v pokušení s Eliškou Balzerovou, Lenkou Vlasákovou a Veronikou Khek Kubařovou v hlavních rolích. V tomto filmu si Michal zahrál vedlejší postavu číšníka.
V roce 2012 natočil Michal Kern hned tři filmy, a to Praho, má lásko, Láska je láska a Aplaus. O rok později navíc vzniklo i drama Jaroslava Brabce Aplaus, kde se také Kern v menší roli objevil. Rok 2016 mu do cesty přivál pohádku Řachanda v režii Marty Ferencové, kde ztvárnil postavu krále Růžového království. Ta se však nijak závratnému uznání diváků netěší a podobně je na tom i historické životopisné drama 8 hlav šílenství, které sleduje osudy ruské básnířky Anny Barkovové.
Velký zvrat pro hereckou kariéru Michala Kerna představoval rok 2022, jelikož v té době získal roli Jiřího Arvéda Smíchovského čili ústřední postavu v oceňovaném mysteriózním psychologickém dramatu Arvéd. Za tuto roli získal Michal Kern dokonce Českého lva za nejlepší hlavní mužský herecký výkon.
Kromě filmů mohli diváci vidět Michala v průběhu jeho herecké kariéry i v seriálech jako je například Pra pra pra, letiště, Obchoďák, Borgie, Doktor Martin, Já, Mattoni, Specialisté, Policie Modrava, Modrý kód, Kapitán Exner, Ohnivý kuře, Krejzovi, Dáma a Král, Slunečná, Poldové a nemluvně, Zločiny Velké Prahy, Případ Roubal či To se vysvětlí, soudruzi!
Od roku 2006 je hercem na volné noze. Vystupuje na prknech Národního divadla, Divadla na vinohradech, Divadla Letí, Divadla Komedie, Divadla v Celetné a Divadla Na Fidlovačce. Také se objevil v zahraničních filmech jako je americký film The Affair of the Necklace z roku 2001 v hlavní roli s Hilary Swank.
V současné době jej mohou divadelní diváci vidět zejména (ne však výlučně) na scéně Divadla Na Jezerce, kde hraje v představení Tři v tom, komedianti, Poslední aristokratka a Charleyova teta, ale také ve Studiu Hrdinů a v Divadle Na Fidlovačce, kde vystupuje v Roku na vsi. Michal Kern patří také mezi herce, kteří se každoročně účastní Ledních Shakespearových slavností.
Informace o jeho osobním životě nejsou veřejnosti známy.Kdo je Michal Kern? Životopis Michal Kern, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Michal Kern

Národnost: česká
Datum narození: 25. července 1979
Místo narození: Valtice

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Michal Kern? s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Shamballa? Víte, co je to Registr? Znáte pojem Kombinované studium? Rozumíte pojmu Cash flow?

Klíčová slova: kdo je Michal Kern?, informace, osobnost, wikipedie, životopis, narození, zajímavosti, Michal Kern, vysvětlení, národnost, život, wiki, kde se narodil Michal Kern?, místo narození, datum narození, Michal Kern

Pojem Michal Kern je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Michal Kern doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít Michal Kern v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Michal Kern ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Michal Kern na Google obrázcích

Vyhledat termín Michal Kern ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Michal Kern ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Kern například ve Wikipedii, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Michal Kern?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Michal Kern? Kdy se narodil Michal Kern? Kde se narodil Michal Kern? Michal Kern patří do sekce Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Michal Kern dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Kern i v jiné kategorii než je herectví.