Kdo je to?
Kdo byla Annie Girardot? Životopis Annie Girardot, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Annie Girardot

Kdo byla Annie Girardot? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Annie Girardot byla francouzská herečka a ikona francouzského filmového průmyslu.
Otec zemřel, když jí byly čtyři roky. Za války žila s bratrem a matkou, která byla porodní asistentka. Po vzoru matky se tak chtěla stát porodní sestrou.
Předtím než se stala herečkou, vystupovala na scénách s kabaretním programem. V roce 1954 ji ale režisér Marc Allégret obsadil do svého filmu Treize à table, což znamenalo zlom v její kariéře.
Tento rok tedy zahájila svou kariéru v divadle Comédie-Française a později hrála v několika filmech a televizních pořadech.
Annie Girardot se stala opravdovou hvězdou a za své výkony získala mnoho ocenění. Mezi její nejvýznamnější role patří role Nadii ve filmu Rocco a jeho bratři, Léčba šokem, Umřít na lásku, Něžné kuře, Jeden hot a druhý čehý, kde si zahrála s Louisem de Funèsem a Pianistka.
Za film Pianistka (2001) a Bídníci 20. století (1995) získala díky kreacím ve vedlejších rolích Césara.
V roce 1965 byla oceněna na filmovém festivalu v Cannes za roli ve filmu Trois chambres à Manhattan.
Byla vdaná za italského herce Renata Salvatoriho, se kterým měla dceru Giuliu, ale jejich manželství skončilo rozvodem. Později byla ve vztahu s režisérem Bobem Decoutem, se kterým měla pronajaté divadlo. V 80. letech toto divadlo zkrachovalo a Girardot si prožila osobní krizi.
S Decoutem měla syna Raphaela, kterého po rozchodu s přítelem vychovávala sama. Syn bohužel v roce 1996 zemřel na následky nádorového onemocnění.
Roku 1975 získala od ministerstva kultury Řád umění a literatury. Jako host se zúčastnila různých mezinárodních festivalů a v roce 2000 obdržela Řád čestné legie.
Díky ztvárněným rolím se stala jedním ze symbolů feministického hnutí ve Francii. Ve filmech často hrála postavy se silnou vůlí, samostatné, nezávislé a často osamělé ženy. Její herecký výkon byl natolik přesvědčivý, že se v nich viděla spousta žen sdílejících stejný nebo podobný osud.
Roku 2006 se u Annie Girardot začala projevovat Alzheimerova choroba a ta postupně sílila. První z příznaků přišel, když na jevišti zapomněla slova písně, kterou velmi dobře znala. Girardot se o své nemoci dozvěděla až dlouho poté. Její rodina jí tuto zprávu tajila, jelikož věděla, že by ji špatně nesla. Ke konci herečka přišla o všechny vzpomínky a vůbec nevěděla, kdo je.
Poslední měsíce života strávila se svým starším bratrem, který také trpěl Alzheimerovou chorobou.
Herečka zemřela roku 2011 ve věku 79 let v pařížské nemocnici.Kdo byla Annie Girardot? Životopis Annie Girardot, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Annie Girardot

Národnost: francouzská
Datum narození: 25. října 1931
Místo narození: Paříž, Francie
Datum úmrtí: 28. února 2011

Tento text (Annie Girardot) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Devalvace? Víte co je Slunce? Rozumíte pojmu Dropbox? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kavitace?

Klíčová slova: biografie, kdo to je, Kdy zemřela Annie Girardot, osobnost, informace, kde se narodila Annie Girardot?, národnost, lexikon, život, národnost, místo narození, wikipedie, kdy se narodila Annie Girardot?, životopis, narození, datum narození

Pojem Annie Girardot je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Annie Girardot v následujících vyhledávačích

Najít slovo Annie Girardot ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Annie Girardot ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Annie Girardot v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Annie Girardot na Youtube

Najít pojem Annie Girardot ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Annie Girardot například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Annie Girardot

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Annie Girardot? Kdy se narodila Annie Girardot? Kde se narodila Annie Girardot? Kdy zemřela Annie Girardot? Annie Girardot patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, patka muž, annie Girardot, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Annie Girardot řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Annie Girardot i v jiné kategorii než je herectví.