Kdo je to?
Kdo byla Annie Girardot? Životopis Annie Girardot, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Annie Girardot

Kdo byla Annie Girardot? Životopis, informace, biografie, herectví

Annie Girardot byla francouzská herečka a ikona francouzského filmového průmyslu.
Otec zemřel, když jí byly čtyři roky. Za války žila s bratrem a matkou, která byla porodní asistentka. Po vzoru matky se tak chtěla stát porodní sestrou.
Předtím než se stala herečkou, vystupovala na scénách s kabaretním programem. V roce 1954 ji ale režisér Marc Allégret obsadil do svého filmu Treize à table, což znamenalo zlom v její kariéře.
Tento rok tedy zahájila svou kariéru v divadle Comédie-Française a později hrála v několika filmech a televizních pořadech.
Annie Girardot se stala opravdovou hvězdou a za své výkony získala mnoho ocenění. Mezi její nejvýznamnější role patří role Nadii ve filmu Rocco a jeho bratři, Léčba šokem, Umřít na lásku, Něžné kuře, Jeden hot a druhý čehý, kde si zahrála s Louisem de Funèsem a Pianistka.
Za film Pianistka (2001) a Bídníci 20. století (1995) získala díky kreacím ve vedlejších rolích Césara.
V roce 1965 byla oceněna na filmovém festivalu v Cannes za roli ve filmu Trois chambres à Manhattan.
Byla vdaná za italského herce Renata Salvatoriho, se kterým měla dceru Giuliu, ale jejich manželství skončilo rozvodem. Později byla ve vztahu s režisérem Bobem Decoutem, se kterým měla pronajaté divadlo. V 80. letech toto divadlo zkrachovalo a Girardot si prožila osobní krizi.
S Decoutem měla syna Raphaela, kterého po rozchodu s přítelem vychovávala sama. Syn bohužel v roce 1996 zemřel na následky nádorového onemocnění.
Roku 1975 získala od ministerstva kultury Řád umění a literatury. Jako host se zúčastnila různých mezinárodních festivalů a v roce 2000 obdržela Řád čestné legie.
Díky ztvárněným rolím se stala jedním ze symbolů feministického hnutí ve Francii. Ve filmech často hrála postavy se silnou vůlí, samostatné, nezávislé a často osamělé ženy. Její herecký výkon byl natolik přesvědčivý, že se v nich viděla spousta žen sdílejících stejný nebo podobný osud.
Roku 2006 se u Annie Girardot začala projevovat Alzheimerova choroba a ta postupně sílila. První z příznaků přišel, když na jevišti zapomněla slova písně, kterou velmi dobře znala. Girardot se o své nemoci dozvěděla až dlouho poté. Její rodina jí tuto zprávu tajila, jelikož věděla, že by ji špatně nesla. Ke konci herečka přišla o všechny vzpomínky a vůbec nevěděla, kdo je.
Poslední měsíce života strávila se svým starším bratrem, který také trpěl Alzheimerovou chorobou.
Herečka zemřela roku 2011 ve věku 79 let v pařížské nemocnici.Kdo byla Annie Girardot? Životopis Annie Girardot, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Annie Girardot

Národnost: francouzská
Datum narození: 25. října 1931
Místo narození: Paříž, Francie
Datum úmrtí: 28. února 2011

Sdílejte tuto stránku s osobností Annie Girardot s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Čtečka knih? Pamatujete si definici pojmu Levice? Rozumíte pojmu Suchý beton? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hornina?

Klíčová slova: datum narození, Kdy zemřela Annie Girardot, životopis, herectví, datum úmrtí, vysvětlení, zajímavosti, informace, wikipedie, místo narození, biografie, narození, lexikon, nežijící, popis, osobnost

Pojem Annie Girardot je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Annie Girardot

Vyhledat slovo Annie Girardot ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Annie Girardot ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Annie Girardot ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Annie Girardot ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Annie Girardot ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Annie Girardot například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Annie Girardot

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byla Annie Girardot? Kdy se narodila Annie Girardot? Kde se narodila Annie Girardot? Kdy zemřela Annie Girardot? Annie Girardot je v sekci Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Annie Girardot řekněme v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Annie Girardot i v jiné kategorii než je herectví.