Kdo je to?
Kdo je Bohdan Tůma? Životopis Bohdan Tůma, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Bohdan Tůma

Kdo je Bohdan Tůma? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Bohdan Tůma je český herec a dabér.
Vystudoval pražskou konzervatoř. Začal hrát na divadle - diváci jej mohli vidět například v Divadle E.F. Buriana nebo v divadle Na zábradlí.
V průběhu svého života se však uplatňoval především v dabingu. Jeho hlasem promlouvají desítky filmových a seriálových postav - namátkou jsme jeho hlas mohli slýchat v Kobře 11, ve Star Treku nebo v Simpsonových. V českém dabingu propůjčil svúj hlas například hercům Denzelovi Washingtonovi, Wesleymu Snipesovi nebo Jimu Carreymu.
Na televizních obrazovkách se objevuje spíš zřídka a obvykle jen v menších rolích. Zahrál si například v seriálu Chlapci a chlapi (1988), ve snímku Tankový prapor (1991) či v Hořícím keři (2013) nebo Teorii tygra (2016). V epizodních rolích též hrál v řadě seriálů, například v Kriminálce Anděl.
Kromě dabingu a herectví se profiluje též jako moderátor.Kdo je Bohdan Tůma? Životopis Bohdan Tůma, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Bohdan Tůma

Národnost: česká
Datum narození: 6. září 1967
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Bohdan Tůma? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Černý kořen? Vzpomněli byste si na význam slova Synchronizace? Rozumíte pojmu Kroket? Znáte definici termínu Štukování?

Klíčová slova: kde se narodil Bohdan Tůma?, zajímavosti, vysvětlení, osobnost, Bohdan Tůma, kdy se narodil Bohdan Tůma?, informace, popis, kdo je Bohdan Tůma?, život, herectví, narození, Bohdan Tůma, biografie, životopis, osobnosti

Pojem Bohdan Tůma je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Bohdan Tůma na Youtube

Najít slovo Bohdan Tůma ve Wikislovníku

Najít výraz Bohdan Tůma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Bohdan Tůma na Google.cz

Vyhledat slovo Bohdan Tůma v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohdan Tůma například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Bohdan Tůma? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Bohdan Tůma? Kdy se narodil Bohdan Tůma? Kde se narodil Bohdan Tůma? Bohdan Tůma je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, brunet šedé oči, bohdan Tůma, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Bohdan Tůma dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohdan Tůma i v jiné kategorii než je herectví.