Kdo je to?
Kdo je to Kozoroh? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kozoroh? Lidé, věda

Kozoroh

Co znamená a jaký je význam slova Kozoroh?

Desáté znamení zvěrokruhu je Kozoroh, také se používá latinský název Capricorn. Znamení Kozoroha nám vládne od 22. prosince až do 19. ledna. Pojďme se podívat na podrobnější charakteristiku toho znamení.
Kozoroh patří mezi zemské znamení zvěrokruhu. V astrologii se k němu váže planeta Saturn a element země. Díky uzemnění je považovaný za realistu, který nikdy nebloudí v oblacích, je zásadový ve svých názorech a dosti rezervovaný v projevování citů. I když působí nedostupně můžeme se na něj spolehnout v osobní i v pracovní oblasti. Může se tvářit vážně a rezervovaně, ale to je jen maska. Ve skutečnosti je to milý a ochotný člověk.
Kozorozi jsou horská zvířata, která mají impozantní zaoblené paroží dlouhé až jeden metr. Díky nim tato zvířata vypadají majestátně. Ve znamení zvěrokruhu je Kozoroh vyobrazen s vyčnívajícími rohy a stočeným silným ocasem, který nahrazuje zadní nohy.
Kozoroh chodí pevně a sebejistě po zemi. Je to dříč a neúnavný pracant, zároveň je na sebe přísný a kritický. Může působit na druhé, že je hrubý a dělá naschvály. Práci si umí zorganizovat, nerad improvizuje a neodkládá práci na poslední chvíli. Nemá rád změny, je spíše konzervativní. Nerad podléhá rozmařilostem, je spořivý a baví ho práce. Když ho lépe poznáte je to milý, ochotný a zdvořilý člověk. V práci jsou pilní, dochvilní, mají vše zorganizované, nejraději spoléhá sám na sebe.
V osobním životě je velmi opatrný v navazování známostí. Je pro něj těžké projevit city. Ve skutečnosti je to věrný přítel a v lásce je velký romantik. Ve vztahu vyznává věrnost a věří, že se dá na vztahu pracovat a vylepšit ho. Málokdy se rozvede.
Dítě narozené ve znamení Kozoroha je rozvážné a samostatné. Raději si hraje samo, než společně s ostatními dětmi. Nerad se mazlí, není mamánek a nevyžaduje polibky a obětí. Ve škole je pečlivý, kolektivu se spíše straní, úkoly si pečlivě vypracuje.
Žena narozená ve znamení Kozoroha nemá ráda lháře, nemají u ní šanci. Má kolem sebe méně přátel, za to prověřených. Pokud se zamiluje a věří, že je to pravý partner, tak je věrná a bere to vážně. Jako matka se pečlivě stará o své děti a o domov. Pro svého partnera je oporou, věrnou manželkou a vášnivou milenkou. Dokonalého muže najde ve zrozencích ve znamení Berana, Lva, Střelce a Vodnáře.
Muž narozený ve znamení Kozoroha prožívají dilema, jak skloubit dohromady profesní a soukromý život. Práci věnuje hodně času a nedokáže investovat do svých vztahů tolik, proto partnerské vztahy nevyhledává. Je šance, že Kozoroh najde takovou partnerku mezi ženami narozenými ve znamení Býka, Raka, Lva a Střelce.
Šťastné kameny jsou rubín a malachit.
Šťastné barvy jsou vínová, hnědá a tmavě modrá.
Známé osobnosti ve znamení Kozoroha jsou Elvis Presley, Johanka z Arku, Paul Cezanne, Martin Luther King, Isaac Newton, Marlene Dietrich.Kdo je to Kozoroh? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kozoroh? Lidé, věda

Tento text (Kozoroh) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Koloidní stříbro? Víte co je Psychohygiena? Vzpomenete si na definici slova Porter? Vzpomněli byste si co označuje výraz Limbus?

Klíčová slova: věda, původ slova, co znamená, přesný výraz, wiki, Kozoroh, význam slova, popis, věda, etymologie, význam, vysvětlení, formulace, definice, slovo, pojem

Pojem Kozoroh je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Kozoroh

Zkusit najít pojem Kozoroh ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Kozoroh ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Kozoroh ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Kozoroh ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Kozoroh ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kozoroh například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Kozoroh

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Kozoroh? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kozoroh? Definice pojmu Kozoroh patří do kategorie Věda

Kategorie věda, bublina, kozoroh, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Čerstvé informace hledejte výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Kozoroh i jinde než v sekci než v věda.