Kdo je to?
Kdo je Pavel Vítek? Životopis Pavel Vítek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Pavel Vítek

Kdo je Pavel Vítek? Životopis, informace, biografie, hudba

Pavel Vítek je český popový zpěvák, muzikálový a divadelní herec, spisovatel. Vítek se narodil v Olomouci. Po základní škole studoval na gymnáziu. Po úspěšné maturitě se přemístil do Prahy, kde začal studovat herectví na DAMU. Po úspěšném absolutoriu (Rozmarné léto) získal své první angažmá v Hudebním divadle Karlín. Vytvořil role v divadelních inscenacích Romeo a Julie, Cikáni jdou do nebe, Světáci, aj. Proslavil se zejména díky rolím v muzikálech jako Dracula, Mamma Mia!, Pomáda, Fantom opery, Noc na Karlštejně, Bídníci, Tři mušketýři nebo Ples upírů. Za roli v muzikálu Ples upírů získal nominaci na divadelní Cenu Thálie.
Jako zpěvák pop music se Vítek v roce 1986 proslavil hitem Mám svůj den. Mezi jeho další známé skladby patří Víš, jak se mi líbíš, Modlitba, Do věží nebo Mám rád vůni tvý kůže. Doposud má na svém kontě více než 10 desek. Debutoval s albem Má svůj den (1987). Následně vydal alba s názvy Vůně tvý kůže (1992), Zahrada přání (1994), Šťastná hvězda (1995), Muzikál (1997), Stíny duší (2006) a další.
Roku 2018 se připojil k vokální formaci 4 Tenoři, se kterou vydal roku 2020 stejnojmenné album, za které obdržel Zlatou a Platinovou desku Supraphonu. Druhé album s názvem Lásky prý vyšlo roku 2022.
Vítek publikoval v roce 2009 kulinářský cestopis Cesty, které voní jídlem.
Od roku 2017 začal moderovat vlastní pořad Tady to znám na rádiové stanici Český rozhlas Region Střední Čechy.
Od července 2006 je Pavel Vítek v registrovaném partnerství s hudebním producentem Janisem Sidovským. Předtím spolu byli ve vztahu skoro 19 let. V roce 2006 natočil režisér Michal Herz dokument S důvěrou a láskou o uzavření jejich registrovaného partnerství.Kdo je Pavel Vítek? Životopis Pavel Vítek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Pavel Vítek

Národnost: česká
Datum narození: 30. 9. 1962
Místo narození: Olomouc, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Pavel Vítek s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Špalda? Rozumíte pojmu Off topic? Víte, co je to Aklimatizace? Znáte pojem Revolvingový úvěr?

Klíčová slova: zajímavosti, Pavel Vítek, osobnosti, národnost, datum narození, wiki, osobnost, život, kdo je Pavel Vítek?, popis, místo narození, informace, hudba, hudba, životopis, Pavel Vítek

Pojem Pavel Vítek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Pavel Vítek na Youtube

Hledat termín Pavel Vítek ve Wikislovníku

Zkusit najít Pavel Vítek ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Pavel Vítek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Pavel Vítek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Vítek například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Pavel Vítek? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Pavel Vítek? Kdy se narodil Pavel Vítek? Kde se narodil Pavel Vítek? Pavel Vítek je v sekci Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Pavel Vítek dejme tomu v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Vítek i v jiné kategorii než je hudba.