Kdo je to?
Kdo je to Beletrista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Beletrista? Lidé, literatura

Beletrista

Jaký je význam slova Beletrista? Co to znamená?

Beletrista je spisovatel, který se soustředí na fikční literaturu, nikoliv na literaturu faktu, odbornou literaturu nebo vědeckou literaturu. Beletristé jsou všichni autoři, kteří píší prózu. Méně často se tento termín používá pro básníky nebo dramatiky. Beletristé mohou psát příběhy, romány, povídky a další díla, která mají uměleckou hodnotu. Někdy se k pojmu beletrista používají i synonyma: spisovatel, romanopisec, nebo prozaik.
Samotné slovo je odvozeno od pojmu beletrie, tj. krásná literatura (z franc. belles lettres).
K nejvýznamnější beletristům světové literatury patří např. Viktor Hugo, Stendhal, Antoine de Saint-Exupéry, Alexander Dumas, Thomas Mann a Heinrich Mann, Maxim Gorkij, Henrik Ibsen a mnoho dalších. Z našich autorů psali beletrii např. Eliška Krásnohorská, Jan Neruda, Eduard Bass, Karel Čapek, Jaroslav Foglar, Jaroslav Hašek nebo Eva Kantůrková.Kdo je to Beletrista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Beletrista? Lidé, literatura

Zaujalo vás slovo, termín Beletrista? Potom se podělte s dalšími osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Piktogram? Víte, co je to Mandelbrotova množina? Víte co je Kiwano? Rozumíte pojmu Animozita?

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz, pojem, přesný výraz, wiki, literatura, synonymum, formulace, definice, termín, vysvětlení, lexikon, co znamená, literatura, popis

Pojem Beletrista je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Beletrista ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Beletrista ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Beletrista ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Beletrista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Beletrista na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Beletrista například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Beletrista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Beletrista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Beletrista? Definice pojmu Beletrista se nachází v kategorii Literatura

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít informace výraz, slovo, definici, termín třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie literatura.