Kdo je to?
Kdo je Denzel Washington? Životopis Denzel Washington, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Denzel Washington

Kdo je Denzel Washington? Životopis, informace, biografie, herectví

Denzel Washington, celým jménem Denzel Hayes Washington Jr., je uznávaný herec a režisér. Má bakalářský titul z herectví a žurnalistiky a je absolventem herecké konzervatoře. Po začátcích s menšími rolemi v televizi a filmu byl velmi úspěšný v televizním seriálu z lékařského prostředí. Nominaci na Oscara mu přinesla role ve filmu Volání svobody, kterou proměnil až za film Glory.
Obrovskou popularitu získal filmem Malcolm X. Populární byly i další filmy jako Philadelphia, Případ Pelikán, Krvavý příliv, Hurikán v ring a jiné. Film Trayning Day přinesl Denzelu Washingtonovi Oscara za nejlepšího herce. Herec se úspěšně věnuje také divadlu a režii.Kdo je Denzel Washington? Životopis Denzel Washington, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Denzel Washington

Národnost: USA
Datum narození: 28. prosince 1954
Místo narození: Mount Vernon

Zaujala vás biografie osobnosti Denzel Washington? Potom se podělte s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pivní polévka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Důlčík? Víte, co je to Armatura? Znáte termín Slunce?

Klíčová slova: zajímavosti, životopis, místo narození, datum narození, narození, lexikon, herectví, kdo je Denzel Washington?, národnost, wikipedie, osobnosti, vysvětlení, biografie, informace, kdy se narodil Denzel Washington?, osobnost

Pojem Denzel Washington je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Denzel Washington v dalších zdrojích

Hledat pojem Denzel Washington ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Denzel Washington ve Wikimedia Commons

Najít pojem Denzel Washington ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Denzel Washington ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Denzel Washington na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Denzel Washington například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Denzel Washington

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Denzel Washington? Kdy se narodil Denzel Washington? Kde se narodil Denzel Washington? Denzel Washington je v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Denzel Washington dejme tomu např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Denzel Washington i v jiné kategorii než je herectví.