Kdo je to?
Kdo je to Sufražetka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sufražetka? Lidé, politika

Sufražetka

Co znamená a jaký je význam slova Sufražetka?

Sufražetky byly ženy, které na počátku 20. století bojovaly za volební právo pro ženy. Toto hnutí bylo rozšířené především ve Velké Británii a také v USA a postupně se přelévalo do zbytku světa.
V roce 1903 byla ve Velké Británii založena Ženská sociální a politická unie (Women’s Social and Political Union), která sdružovala ženy volající pro volebním právu a koordinovala jejich akce.
Hnutí se postupně začalo radikalizovat. Sufražetky se účastnily násilných i sabotážních akcí, které měly upozornit na jejich požadavky. Často tak končily ve vězení nebo se na nich jejich odpůrci i policisté dopouštěli násilí. V případě sufražetek se také často mluví o protestních hladovkách uvězněných žen, které byly ukončovány násilným podáváním jídla.
V českém prostředí se výraz sufražetka často používá obecně pro feministky a bojovnice za ženská práva, není to však zcela přesné. V některém kontextu může mít označení sufražetka i negativní až urážlivý podtext.
Výraz pochází z anglického slova suffrage, tedy volební právo.Kdo je to Sufražetka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sufražetka? Lidé, politika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Sufražetka s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Školní družina? Rozumíte pojmu Polyneuropatie? Víte, co je to Benelux? Znáte pojem Retrospektiva?

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, vysvětlení, etymologie, termín, původ slova, co znamená, popis, definice, informace, wiki, politika, politika, pojem, lexikon, synonymum

Pojem Sufražetka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Sufražetka

Zkusit najít termín Sufražetka ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Sufražetka na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Sufražetka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Sufražetka ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Sufražetka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sufražetka například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Sufražetka, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Sufražetka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sufražetka? Definice pojmu Sufražetka se nachází v sekci Politika

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít informace pojem, definici, text, výrazdejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika).