Kdo je to?
Kdo byla Hana Horká? Životopis Hana Horká, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hana Horká

Kdo byla Hana Horká? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Hana Horká je česká zpěvačka, která se do povědomí veřejnosti neblaze zapsala zejména způsobem své smrti, se narodila 15. února 1964 v Příbrami. Během covidové pandemie totiž velmi aktivně vystupovala proti preventivním opatřením, nicméně se později sama nakazila. Svou nákazu sdílela na sociálních sítích, kde ji velmi aktivně vítala, jelikož byla přesvědčená, že touto cestou získá přirozenou imunitu a potvrdí tak své domněnky. Bohužel měla nemoc v jejím případě tragický závěr a Hana Horká na následky onemocnění covidem-19 zemřela.
Svůj aktivní život strávila Hana Horká působením v hudební skupině Asonance, která se věnuje zejména skotským a irským lidovým baladám a také milostným a lyrickým písním.
Na svém kontě má skupina několik alb, a i po smrti horké se věnuje koncertování. Mezi jejich známější alba patří Čarodějnice z Amesbury, Má pravá láska, Alison Gross, Vzdálené ostrovy nebo Návrat krále. Hudba Asonance není všeobecně rozšířená, nicméně těší se svému stálému a věrnému publiku.
Horká působila ve skupině Asonance od roku 1985 až do své smrti a strávila tedy v jejím středu dlouhých sedmatřicet let.
Hana Horká zemřela 16. ledna 2022 v Praze ve věku sedmapadesáti let. O její smrti se psalo téměř po celém světě, jelikož patřila mezi takzvané popírače, kteří na svůj postoj doplatili tím nejhorším možným způsobem. Horká svou nákazu vítala a patrně se nakazila záměrně, jelikož doufala v získání povolení, které by jí namísto očkování umožnilo navštěvovat veřejná místa jako byly restaurace a bary.
Zůstal po ní jeden syn Jan Vojtěch Rek, který se po jejím úmrtí veřejně objevoval v médiích a postavil se proti názorům své matky.Kdo byla Hana Horká? Životopis Hana Horká, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Hana Horká

Národnost: československá, česká
Datum narození: 15. února 1964
Místo narození: Příbram
Datum úmrtí: 16. ledna 2022

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hana Horká s bližními prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Epidemiologie? Víte, co je to Autobiografie? Víte, co je to Politologie? Rozumíte pojmu Solidarita?

Klíčová slova: osobnosti, nežijící, narození, Kdy zemřela Hana Horká, popis, biografie, datum úmrtí, život, Hana Horká, wiki, Hana Horká, kde se narodila Hana Horká?, kdo to je, životopis, vysvětlení, hudba

Pojem Hana Horká je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Hana Horká hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín Hana Horká ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Hana Horká na Google.cz

Hledat frázi Hana Horká ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hana Horká ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Hana Horká ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Horká například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Hana Horká? Stručná biografie

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo byla Hana Horká? Kdy se narodila Hana Horká? Kde se narodila Hana Horká? Kdy zemřela Hana Horká? Hana Horká se nachází v sekci Hudba

Kategorie hudba, piano, hana Horká, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Hana Horká třeba v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Horká i v jiné kategorii než je hudba.