Kdo je to?
Kdo je Egon Tobiáš? Životopis Egon Tobiáš, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Egon Tobiáš

Kdo je Egon Tobiáš? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Egon Tobiáš je český spisovatel, dramatik, scénograf, kreslíř a grafik.
Egon se narodil 27. dubna 1971 v Kladně, kde prožil dětství a vystudoval základní i střední školu. Jako vysokou školu absolvoval DAMU v Praze, pak ještě jeden rok postgraduálního studia na UMPRUM, kde studoval knižní ilustraci a grafiku pod vedením profesora Jiřího Šalamouna. Kromě psaní her působil krátce i jako herec v Divadla Na zábradlí. Žije a pracuje v Praze, je autorem více než dvacítky divadelních her, které se hrají na českých divadlech, a patří tak k nejhranějším českým autorům současnosti. Kromě divadelních her píše i libreta k operám, prózu a básně, kreslí komiksy a pracuje jako grafik nejen v pražském studiu Hamlet.
Divadelní hry Egona Tobiáše jsou zajímavé hned z několika úhlů pohledu. Jednak používá jazyk jako samostatnou jednotku, která není prostředkem sdělování, ale hrou sama o sobě. Za druhé životy postav jsou velmi propletené, protože celý život je vlastně jeden velký propletenec. Když jeho hry posloucháte pozorně, dojdete k závěru, že postavy si vzájemně nenaslouchají, ale každá si vede svoji nit příběhu. První divadelní hra se jmenuje „Vojcev“ a vznikla v roce 1992. Následovala hra „Cizinec“ z roku 1998. Další hry jsou např. „Je suis“, „Je načase, aby se TO změnilo“, nebo „Smokie“. Některé z jeho her byly uvedeny jako scénické čtení - „Slíbil jsem to Freddimu“ nebo vtipy „Godot“, „Voheň básníků“ a „To jste přišel pozdě“. Z literární tvorby můžeme jmenovat například knihu her „Woyzef“ či experimentální prózu „Volané číslo neexistuje“. Své malby vystavoval v Nové síni pod názvem Pathetic. Jako grafik spolupracoval nebo spolupracuje s nakladatelstvími Petrov, Argo nebo Torst. A mimo jiné je také autorem grafické podoby všech tištěných materiálů, které se vztahují k Divadlu Komedie.Kdo je Egon Tobiáš? Životopis Egon Tobiáš, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Egon Tobiáš

Národnost: česká
Datum narození: 27. 4. 1971
Místo narození: Kladno

Sdílejte tuto stránku s osobností Egon Tobiáš s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Dělitel? Pamatujete si definici pojmu Klitoris? Vzpomněli byste si co znamená slovo Revmatologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Polarizační filtr?

Klíčová slova: zajímavosti, kdy se narodil Egon Tobiáš?, vysvětlení, wiki, informace, Egon Tobiáš, národnost, literatura, Egon Tobiáš, život, kde se narodil Egon Tobiáš?, literatura, narození, kdo je Egon Tobiáš?, osobnost, lexikon

Pojem Egon Tobiáš je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Egon Tobiáš ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Egon Tobiáš ve Wikislovníku

Hledat výraz Egon Tobiáš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Egon Tobiáš ve Wikipedii

Hledat heslo Egon Tobiáš ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Egon Tobiáš například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Egon Tobiáš? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Egon Tobiáš? Kdy se narodil Egon Tobiáš? Kde se narodil Egon Tobiáš? Egon Tobiáš je v kategorii Literatura

Kategorie literatura, starý spisovatel, egon Tobiáš, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Egon Tobiáš kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Egon Tobiáš i v jiné kategorii než je literatura.