Kdo je to?
Kdo je Lenka Lanczová? Životopis Lenka Lanczová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Lenka Lanczová

Kdo je Lenka Lanczová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Lenka Lanczová, rodným jménem Mužáková, je česká spisovatelka, autorka románů pro ženy a mládež. Lanczová se narodila v Dačicích. Po základní škole absolvovala Střední ekonomickou školu v Jindřichově Hradci. Následně rok působila u Okresní správy spojů. Od roku 1987 pracovala v městské knihovně ve Slavonicích.
Již ve 13 letech věděla, že se chce stát spisovatelkou, nicméně její první román vyšel až pár let po revoluci. První román Počkej na mě, Radko! byl vydán roku 1992. Od té doby vydala skoro 60 knih, mezi které patří např. Podej mi ruku, Radko!, Znamení Blíženců (1994), Lucky Luk 1 (1995), Andělé noci (2006), Manželky, milenky, zoufalky (2009), Milenky a hříšníci (2010), Vstupenka do ráje (2011), Těžká noc (2019) a další. Ročně vydává Lanczová tři až čtyři knihy. Patří tak k nejproduktivnějším a nejčtenějším českým autorům vůbec. V jejich knihách je většinou hlavní hrdinkou dospívající dívka, která řeší své životní problémy, vztahy, atp.
Lanczová získala v roce 2004 v anketě Moje kniha 1. místo mezi českými spisovateli a také celkové 3. místo. Umístila se za anglickou spisovatelkou J. K. Rowlingovou (Harry Potter) a za J. R. R. Tolkienem (Pán prstenů).
Lenka Lanczová je matkou dvou dětí. Má dceru Sandru a syna Davida.Kdo je Lenka Lanczová? Životopis Lenka Lanczová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Základní informace o osobě Lenka Lanczová

Národnost: česká
Datum narození: 29. 12. 1964
Místo narození: Dačice, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Lenka Lanczová? s dalšími lidmi na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Purin? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mohyla? Rozumíte pojmu Keylogger? Znáte termín Pigment?

Klíčová slova: kdo je Lenka Lanczová?, lexikon, vysvětlení, národnost, biografie, popis, literatura, wikipedie, narození, Lenka Lanczová, kde se narodila Lenka Lanczová?, informace, wiki, literatura, datum narození, zajímavosti

Pojem Lenka Lanczová je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Lenka Lanczová zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Lenka Lanczová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Lenka Lanczová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Lenka Lanczová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Lenka Lanczová na Google.cz

Vyhledat slovo Lenka Lanczová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lenka Lanczová například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lenka Lanczová

Právě nyní již víte Kdo je to Lenka Lanczová? Kdy se narodila Lenka Lanczová? Kde se narodila Lenka Lanczová? Lenka Lanczová se nachází v sekci Literatura

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Lenka Lanczová řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lenka Lanczová i v jiné kategorii než je literatura.