Kdo je to?
Kdo byl Zdeněk Neubauer? Životopis Zdeněk Neubauer, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Zdeněk Neubauer

Kdo byl Zdeněk Neubauer? Životopis, informace, biografie, filozofie

Zdeněk Neubauer byl český biolog a filosof narozený za druhé světové války v Brně v Protektorátu Čechy a Morava. Po maturitě na brněnském gymnáziu odešel studovat do Prahy, kde zvolil dvouoborové studium. Studoval na Filosofické fakultě (obor filosofie) UK a také na Přírodovědecké fakultě UK. Na konci šedesátých let odjel na tříletý studentský pobyt do Neapole v Itálii. Roku 1970 obdržel titul RNDr. (doktor přírodních věd) a rok na to PhDr. (doktor filosofie). Poté nastoupil do laboratoří na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde později začal pracovat také jako programátor. Na Karlově Univerzitě přednášel o filosofii, přírodě, technice a vědě. Po roce 1990 přednášel zejména na Katedře filosofie dějin přírodních věd na Přírodovědecké fakultě UK. Během následujících let (1990-96) byl vedoucím této katedry. Roku 1991 habilitoval a stal se docentem v oboru obecné biologie. O rok později se stal dokonce profesorem. Jeho zvolení proběhlo na 3. Lékařské fakultě UK. Ve svých spisech se zabýval epistemologií (zkoumání lidského poznání), hermetismem (duchovní nauka), křesťanskou filosofií, literaturou nebo jazykovědou. Mezi jeho významné vědecké objevy patří tzv. Genové přepínače nebo objev bakteriálních kolonií.
Během svého života sepsal více než dvě desítky knih jako třeba Faustova tajemná milenka (1990), Nový areopág (1992), O přírodě a přirozenosti věcí (1998), Deus et natura (1999), Biomoc (2002), O svatém Františku aneb zrození ducha novověku (2006), O počátku, cestě a znamení času (2007), Rozkvétání ibišku. Poznámky k eidetické biologii (2014) a další.
Roku 2001 obdržel ocenění Cena Nadace Dagmar a Václava Havlových.
Zdeněk Neubauer zemřel v roce 2016 ve věku 74 let.Kdo byl Zdeněk Neubauer? Životopis Zdeněk Neubauer, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní data o osobě Zdeněk Neubauer

Národnost: česká
Datum narození: 30. 5. 1942
Místo narození: Brno, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 5. 7. 2016

Tento text (Zdeněk Neubauer) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Nezisková organizace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jmenovatel? Pamatujete si definici pojmu Bůh? Znáte termín Ergoterapie?

Klíčová slova: wikipedie, národnost, Kdy zemřel Zdeněk Neubauer, lexikon, datum narození, kde se narodil Zdeněk Neubauer?, narození, popis, datum úmrtí, život, filozofie, zajímavosti, Zdeněk Neubauer, kdo to je, kdo je Zdeněk Neubauer?, vysvětlení

Pojem Zdeněk Neubauer je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat heslo Zdeněk Neubauer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Zdeněk Neubauer ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Zdeněk Neubauer ve Wikipedii

Najít výraz Zdeněk Neubauer ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Zdeněk Neubauer na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Neubauer například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Neubauer?

Nyní již víte Kdo byl Zdeněk Neubauer? Kdy se narodil Zdeněk Neubauer? Kde se narodil Zdeněk Neubauer? Kdy zemřel Zdeněk Neubauer? Zdeněk Neubauer je v kategorii Filozofie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Zdeněk Neubauer kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Neubauer i v jiné kategorii než je filozofie.