Kdo je to?
Kdo byl Zdeněk Neubauer? Životopis Zdeněk Neubauer, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Zdeněk Neubauer?

Kdo byl Zdeněk Neubauer? Životopis, informace, biografie, filozofie

Zdeněk Neubauer byl český biolog a filosof narozený za druhé světové války v Brně v Protektorátu Čechy a Morava. Po maturitě na brněnském gymnáziu odešel studovat do Prahy, kde zvolil dvouoborové studium. Studoval na Filosofické fakultě (obor filosofie) UK a také na Přírodovědecké fakultě UK. Na konci šedesátých let odjel na tříletý studentský pobyt do Neapole v Itálii. Roku 1970 obdržel titul RNDr. (doktor přírodních věd) a rok na to PhDr. (doktor filosofie). Poté nastoupil do laboratoří na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde později začal pracovat také jako programátor. Na Karlově Univerzitě přednášel o filosofii, přírodě, technice a vědě. Po roce 1990 přednášel zejména na Katedře filosofie dějin přírodních věd na Přírodovědecké fakultě UK. Během následujících let (1990-96) byl vedoucím této katedry. Roku 1991 habilitoval a stal se docentem v oboru obecné biologie. O rok později se stal dokonce profesorem. Jeho zvolení proběhlo na 3. Lékařské fakultě UK. Ve svých spisech se zabýval epistemologií (zkoumání lidského poznání), hermetismem (duchovní nauka), křesťanskou filosofií, literaturou nebo jazykovědou. Mezi jeho významné vědecké objevy patří tzv. Genové přepínače nebo objev bakteriálních kolonií.
Během svého života sepsal více než dvě desítky knih jako třeba Faustova tajemná milenka (1990), Nový areopág (1992), O přírodě a přirozenosti věcí (1998), Deus et natura (1999), Biomoc (2002), O svatém Františku aneb zrození ducha novověku (2006), O počátku, cestě a znamení času (2007), Rozkvétání ibišku. Poznámky k eidetické biologii (2014) a další.
Roku 2001 obdržel ocenění Cena Nadace Dagmar a Václava Havlových.
Zdeněk Neubauer zemřel v roce 2016 ve věku 74 let.Kdo byl Zdeněk Neubauer? Životopis Zdeněk Neubauer, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Zdeněk Neubauer

Národnost: česká
Datum narození: 30. 5. 1942
Místo narození: Brno, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 5. 7. 2016

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Zdeněk Neubauer? s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Lyocell? Pamatujete si definici pojmu Zaručená mzda? Pamatujete si definici pojmu Šašlik? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dělená strava?

Klíčová slova: wiki, filozofie, vysvětlení, osobnosti, Kdy zemřel Zdeněk Neubauer, místo narození, filozofie, Zdeněk Neubauer, nežijící, kdo to je, narození, popis, životopis, Zdeněk Neubauer, wikipedie, datum úmrtí

Pojem Zdeněk Neubauer je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít termín Zdeněk Neubauer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Zdeněk Neubauer ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Zdeněk Neubauer na Youtube

Vyhledat pojem Zdeněk Neubauer v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Neubauer například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Neubauer?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Zdeněk Neubauer? Kdy se narodil Zdeněk Neubauer? Kde se narodil Zdeněk Neubauer? Kdy zemřel Zdeněk Neubauer? Zdeněk Neubauer patří do kategorie Filozofie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Zdeněk Neubauer kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Neubauer i v jiné kategorii než je filozofie.