Kdo je to?
Kdo je Jaroslava Kretschmerová? Životopis Jaroslava Kretschmerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jaroslava Kretschmerová

Kdo je Jaroslava Kretschmerová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Česká herečka Jaroslava Kretchmerová patří dlouhá léta mezi členy divadelního Studia Ypsilon. Má umělecké kořeny. Její matka působila v národním divadle, otec Ladislav Kretschmer byl součástí hereckého souboru Hudebního divadla Karlín a matka zpívala operu.
Jaroslava vystudovala pod vedením Miloše Nedbala pražskou DAMU. Kromě Studia Ypsilon, kam nastoupila v roce 1978 hostovala také v Karlínském divadle, v Divadle Na Zábradlí a v Divadle Kalich. Vystupovala v mnoha představeních. Diváci ji mohli vidět například v inscenaci Sebevrah, Othello, Žert, Horké to někdo rád, Hlava Medúzy, prodaná nevěsta nebo Mozart v Praze. V Divadle Kalich si zahrála hlavní roli v muzikálu Fanny. V Divadle Na Jezerce ji zase diváci mohou vidět v představení Saturnin, kde mistrovsky ztvárňuje tetu Kateřinu.
S filmy začínala v roce 1977, kdy si zahrála například v úspěšném dramatu Tetinka, v němž hlavní roli ztvárnila Vlasta Fabianová. O rok později získala roli v Menzelově historické komedii Báječní muži s klikou. Od té doby si zahrála v řadě známých a oblíbených filmů a ztvárnila řada nezapomenutelných rolí.
Mezi „její“ filmy patří například romantické komediální drama Karla Kachyni Lásky mezi kapkami deště, komedie Vrchní, prchni! s Josefem Abrahámem v hlavní roli, poetická komedie Jiřího Menzela Postřižiny, s níž zazářila herečka Magda Vášáryjová a herci Jiří Schmitzer a Jaromír Hanzlík.
V roce 1981 si zahrála v Pohádce o mokrosuchém štěstí, Počítání oveček a Tajemství hradu v Karpatech. O rok později přišla komedie Jak svět přichází o básníky, později humorný film Jára Cimrman ležící, spící. Výraznou roli macechy Petra Máchala ztvárnila v oblíbené české pohádce S čerty nejsou žerty. Nezapomenutelné je rovněž její postava sekretářky JZD Evíka z trilogie Zdeňka Trošky Slunce, seno.
Vedle řady filmových rolí zvládla za svou plodnou kariéru natočit i mnohé seriály jako jsou tři spory, Létající Čestmír, Chobotnice z druhého patra, Gagman, Arabela se vrací aneb rumburak králem Říše pohádek, Hříšní lidé města brněnského nebo Krejzovi.
Nejen herectví je její doménou. Jaroslava Kretschmerová pravidelně propůjčuje svůj hlas mnohým postavám v zahraničních filmech. Dabovala například Dobrou Vílu v sérii o Shrekovi, Selmu Bouvierovou v Sipsonových, Tanyu v Mamma Mia či Mary Patrickovou v Setře v akci, Jejím hlasem v českém znění hovoří například herečka a zpěvačka Barbra Streisandová.
Dnes již důchodkyně žije převážnou většina svého života singl. Nemá manžela ani děti. Samota jí však vyhovuje. V médiích se probíralo její členství v náboženské sektě. Sama ale takové nařčení odmítla. Víra ale hraje v jejím životě velmi důležitou roli.Kdo je Jaroslava Kretschmerová? Životopis Jaroslava Kretschmerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jaroslava Kretschmerová

Národnost: česká
Datum narození: 1. září 1955
Místo narození: Praha

Tento text (Jaroslava Kretschmerová) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Tatarák? Znáte termín Detektivka? Víte, co je to Duběnka? Víte, co je to Ikebana?

Klíčová slova: kdy se narodila Jaroslava Kretschmerová?, životopis, život, zajímavosti, Jaroslava Kretschmerová, herectví, osobnosti, popis, biografie, národnost, kde se narodila Jaroslava Kretschmerová?, wikipedie, místo narození, osobnost, kdo je Jaroslava Kretschmerová?, narození

Pojem Jaroslava Kretschmerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Jaroslava Kretschmerová zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Jaroslava Kretschmerová na Youtube

Zkusit najít pojem Jaroslava Kretschmerová ve Wikislovníku

Najít heslo Jaroslava Kretschmerová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Jaroslava Kretschmerová ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Jaroslava Kretschmerová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslava Kretschmerová například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslava Kretschmerová

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Jaroslava Kretschmerová? Kdy se narodila Jaroslava Kretschmerová? Kde se narodila Jaroslava Kretschmerová? Jaroslava Kretschmerová je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, muž v letech, jaroslava Kretschmerová, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jaroslava Kretschmerová řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslava Kretschmerová i v jiné kategorii než je herectví.