Kdo je to?
Kdo je Nairo Quintana? Životopis Nairo Quintana, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Nairo Quintana?

Kdo je Nairo Quintana? Životopis, informace, biografie, sport

Nairo Alexander Quintana Rojas je profesionální cyklistický závodník, původem z Kolumbie. Na střední školu musel dojíždět přes kopce každý den na kole, protože žil s rodinou v horách na farmě. V 15 letech byl Nairo Quintana sražen taxi a několik dní strávil v kómatu. Když se Nairo uzdravil, jeho otec údajně utratil 300 000 pesos, aby Nairovi koupil závodní kolo.
V roce 2010 Quintana vyhrál závod Tour de l’Avenir za tým Café de Colombia – Colombia es Pasión. O dva roky později se přestěhoval do Evropy a připojil se ke španělskému týmu Movistar Team, se kterým závodil až do roku 2018. Během druhé sezóny za Movistar Team získal stříbrnou medaili v závodě Tour de France (2013). V další sezóně vynechal Tour de France a soustředil se na závod Giro d’Italia, který Quintana skutečně vyhrál. K Movistar Team se připojil jeho bratr Dayer Quintana. Quintana o rok později skončil po dvou letech na druhém místě v závodě Tour de France a získal stříbro (2015). V sezóně 2016 si připsal vítězství v závodě Vuelta a Espaňa. V závodě Giro d’Italia 2017 skončil na celkovém druhém místě.
V roce 2020 se Nairo i jeho bratr Dayer upsali týmu Arkéa-Samsic.Kdo je Nairo Quintana? Životopis Nairo Quintana, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Nairo Quintana

Národnost: kolumbijská
Datum narození: 4. 2. 1990
Místo narození: Tunja, Kolumbie

Popis osobnosti Nairo Quintana můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Konzervatismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fanfiction? Pamatujete si definici pojmu Krajní levice? Víte co je Jáhen?

Klíčová slova: wiki, lexikon, vysvětlení, biografie, sport, Nairo Quintana, popis, místo narození, životopis, kdo je Nairo Quintana?, sport, narození, zajímavosti, život, Nairo Quintana, wikipedie

Pojem Nairo Quintana je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Nairo Quintana ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nairo Quintana ve Wikimedia Commons

Hledat termín Nairo Quintana v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Nairo Quintana ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Nairo Quintana ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Nairo Quintana například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Nairo Quintana? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Nairo Quintana? Kdy se narodil Nairo Quintana? Kde se narodil Nairo Quintana? Nairo Quintana je v sekci Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Nairo Quintana třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nairo Quintana i v jiné kategorii než je sport.