Kdo je to?
Kdo je Nairo Quintana? Životopis Nairo Quintana, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Nairo Quintana?

Kdo je Nairo Quintana? Životopis, informace, biografie, sport

Nairo Alexander Quintana Rojas je profesionální cyklistický závodník, původem z Kolumbie. Na střední školu musel dojíždět přes kopce každý den na kole, protože žil s rodinou v horách na farmě. V 15 letech byl Nairo Quintana sražen taxi a několik dní strávil v kómatu. Když se Nairo uzdravil, jeho otec údajně utratil 300 000 pesos, aby Nairovi koupil závodní kolo.
V roce 2010 Quintana vyhrál závod Tour de l’Avenir za tým Café de Colombia – Colombia es Pasión. O dva roky později se přestěhoval do Evropy a připojil se ke španělskému týmu Movistar Team, se kterým závodil až do roku 2018. Během druhé sezóny za Movistar Team získal stříbrnou medaili v závodě Tour de France (2013). V další sezóně vynechal Tour de France a soustředil se na závod Giro d’Italia, který Quintana skutečně vyhrál. K Movistar Team se připojil jeho bratr Dayer Quintana. Quintana o rok později skončil po dvou letech na druhém místě v závodě Tour de France a získal stříbro (2015). V sezóně 2016 si připsal vítězství v závodě Vuelta a Espaňa. V závodě Giro d’Italia 2017 skončil na celkovém druhém místě.
V roce 2020 se Nairo i jeho bratr Dayer upsali týmu Arkéa-Samsic.Kdo je Nairo Quintana? Životopis Nairo Quintana, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Nairo Quintana

Národnost: kolumbijská
Datum narození: 4. 2. 1990
Místo narození: Tunja, Kolumbie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nairo Quintana s jinými lidmina Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Konzervatismus? Rozumíte pojmu Indiánská rýže? Pamatujete si definici pojmu Afinita? Znáte pojem Autobiografie?

Klíčová slova: kdo je Nairo Quintana?, osobnost, wiki, lexikon, osobnosti, biografie, životopis, datum narození, sport, wikipedie, sport, narození, život, národnost, Nairo Quintana, zajímavosti

Pojem Nairo Quintana je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Nairo Quintana na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nairo Quintana ve Wikimedia Commons

Najít termín Nairo Quintana ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Nairo Quintana ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Nairo Quintana v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Nairo Quintana například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Nairo Quintana? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Nairo Quintana? Kdy se narodil Nairo Quintana? Kde se narodil Nairo Quintana? Nairo Quintana je v sekci Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Nairo Quintana třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nairo Quintana i v jiné kategorii než je sport.