Kdo je to?
Kdo je to, byl Brahmá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Brahmá? Lidé, mytologie

Kdo je to Brahmá?

Co znamená a jaký je význam slova Brahmá?

Brahmá je postava hinduistického náboženství, déva – bůh, který tvoří část ústřední božské trojice a má úlohu stvořitele vesmíru. Brahmá se měl narodit z květu lotosu, který vyrostl z Višnova pupku. Po stvoření vesmíru se Višnu probudí a o Brahmu pečuje. Tato událost se v kosmických cyklech opakuje.
Jeden Brahmův den trvá po dobu existence určitého světa od jeho vzniku až po zánik. Období odpočinku je dobou noci. Den trvá tisíc božských roků, božský rok je 360 let člověka.Kdo je to, byl Brahmá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Brahmá? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Brahmá? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Evernote? Znáte definici termínu Škrob? Víte co je Polarizační filtr? Pamatujete si definici pojmu Couvert?

Klíčová slova: pojem, původ slova, význam slova, heslo, wiki, lexikon, kdo to je, formulace, popis, Brahmá, etymologie, kdo je Brahmá?, co znamená, informace, význam pojmu, přesný význam

Pojem Brahmá je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Brahmá v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Brahmá na Youtube

Vyhledat výraz Brahmá ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Brahmá ve Wikipedii

Najít heslo Brahmá ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Brahmá například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Brahmá, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Brahmá? Kdo to byl Brahmá? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Brahmá? Definice pojmu Brahmá je v kategorii mytologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat výraz, slovo, definici, slovíčko např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Brahmá i jinde než v sekci než v mytologie.