Kdo je to?
Kdo je to, byl Brahmá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Brahmá? Lidé, mytologie

Kdo je to Brahmá?

Co znamená a jaký je význam slova Brahmá?

Brahmá je postava hinduistického náboženství, déva – bůh, který tvoří část ústřední božské trojice a má úlohu stvořitele vesmíru. Brahmá se měl narodit z květu lotosu, který vyrostl z Višnova pupku. Po stvoření vesmíru se Višnu probudí a o Brahmu pečuje. Tato událost se v kosmických cyklech opakuje.
Jeden Brahmův den trvá po dobu existence určitého světa od jeho vzniku až po zánik. Období odpočinku je dobou noci. Den trvá tisíc božských roků, božský rok je 360 let člověka.Kdo je to, byl Brahmá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Brahmá? Lidé, mytologie

Tento text (Brahmá) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Islámský stát? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kyselica? Víte co je Magnetická renozance? Víte co je Melanom?

Klíčová slova: slovo, mytologie, význam pojmu, heslo, kdo to je, co je to Brahmá?, etymologie, lexikon, původ slova, pojem, kdo je Brahmá?, formulace, synonymum, popis, termín, vysvětlení

Pojem Brahmá je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Brahmá v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Brahmá ve Wikipedii

Najít termín Brahmá ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Brahmá ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Brahmá například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Brahmá

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Brahmá? Kdo to byl Brahmá? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Brahmá? Definice pojmu Brahmá je v kategorii mytologie. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít pojem, definici, text, výraz třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.