Kdo je to?
Kdo je to Ochotník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ochotník? Lidé, záliby

Ochotník

Jaký je význam slova Ochotník? Co to znamená?

Ochotník je laický nebo také dobrovolný herec ochotnického divadla. Ochotnické divadlo je pak formou amatérského divadla, které je provozováno a představováno dobrovolníky, kteří se neživí divadelním uměním jako profesionálové. Účinkující, režiséři, scénografové a další pracovníci ochotnického divadla jsou dobrovolníci, kteří provozují divadelní představení ze zájmu a vášně pro divadlo, nikoli za účelem zisku.
Ochotnická divadla mohou existovat na mnoha úrovních, od malých komunitních skupin až po větší amatérská divadla s rozsáhlejším repertoárem. Často hrají klasická a moderní divadelní díla, ale mohou také uvádět vlastní produkci nebo experimentovat s různými žánry a styly.
Ochotnické divadlo je významným prvkem kulturního života mnoha komunit, protože poskytuje příležitost pro lidi, kteří milují divadlo a chtějí se v něm angažovat, aby se uplatnili a získali zkušenosti v různých sférách divadelního umění. Tato divadla také často posilují komunitní pouta a přispívají ke kulturnímu bohatství daného regionu.
Ochotnická divadla vznikala od doby národního obrození, v českém prostředí máme první malé ochotnické společnosti doloženy od konce 18. století, první ochotnické divadlo v Praze začalo působit v roce 1849, v Brně roku 1850 a brzy se objevila vznikat další a další divadla. Zdálo by se, že ochotnickým divadlům s koncem obrození odzvonilo, ale není to pravda, dnes můžete navštívit například Ochotnické divadlo D13, Suchdolské ochotnické divadlo (SUD), ale i další regionální ochotnická divadla.Kdo je to Ochotník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ochotník? Lidé, záliby

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Ochotník? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kondenzační kotel? Vzpomenete si na definici slova Minela? Znáte pojem Genmaiča? Vzpomněli byste si na význam slova Obor hodnot?

Klíčová slova: etymologie, původ slova, lexikon, formulace, přesný význam, pojem, wiki, slovo, Ochotník, wikipedie, význam slova, informace, co znamená, přesný výraz, definice, význam pojmu

Pojem Ochotník je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Ochotník na Google obrázcích

Zkusit najít Ochotník ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Ochotník ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Ochotník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Ochotník ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ochotník například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Ochotník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Ochotník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ochotník? Definice pojmu Ochotník je v sekci Záliby

Sepsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt pojem, slovo, termín, definici kupříkladu v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci záliby.