Kdo je to?
Kdo je to Výtečník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Výtečník? Lidé, hanlivé

Výtečník

Jaký je význam slova Výtečník? Co to znamená?

Výtečník je hanlivé označení pro osobu, která něco provedla. Může se jednat o nerozvážného mladíka, dítě, ale i zralého muže, který vyvede něco nečekaného, všechny ostatní překvapí svým jednáním. Jeho jednání se může opakovat, stupňovat, až v úmyslné trestné činy či zločiny. Původ slova najdeme v podstatném jméně rodu ženského výtka, k němuž se přidá přípona -ečník, a vznikne podstatné jméno rodu mužského výtečník. Synonyma pro slovo „výtečník“ jsou zloduch, hajzl, hovado, hovádko, rošťák, kvítko, uličník, darebák, gauner, lump, lapka, kriminálník, živel, neřád, prevít, syčák, ničema.


Kdo je to Výtečník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Výtečník? Lidé, hanlivé

Uvedený text s definicí slova Výtečník můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Podstatné jméno? Pamatujete si definici pojmu Useň? Znáte pojem Příslovce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Metaxa?

Klíčová slova: definice, heslo, termín, informace, původ slova, etymologie, vysvětlení, formulace, význam slova, odborný výraz, Výtečník, popis, význam, lexikon, přesný význam, slovo

Pojem Výtečník je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Výtečník v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Výtečník ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Výtečník ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Výtečník ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výtečník ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Výtečník na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Výtečník například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Výtečník, definice, vysvětlení pojmu

Teď už víte Kdo je to Výtečník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Výtečník? Definice pojmu Výtečník je v sekci Hanlivé

Kategorie hanlivé, trestanec mříže, výtečník, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Výtečník i v jiné části webu než je kategorie hanlivé.