Kdo je to?
Kdo je to Jan Veselý? Životopis Jan Veselý, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Jan Veselý?

Kdo je to Jan Veselý? Stručný životopis

Jan Veselý je profesionální český basketbalista narozený v Ostravě a měří 213 cm. Začínal v mládežnickém klubu BK Snakes Ostrava, odkud v roce 2007 přestoupil v 17 letech do slovinského klubu Geoplin Slovan. O rok později již oblékal dres srbského Partizanu Bělehrad, kde se stal oporou týmu. Ve 22 letech (2010) se stal nejlepším mladým hráčem hrajícím v Evropě. Rok na to zamířil do zámořské NBA, kde byl jako šestý draftován týmem Washington Wizards. Po třech sezonách jej vyměnili do týmu Denver Nuggets, odkud po půl roce přestoupil z NBA do tureckého basketbalového klubu Fenerbahce Ulker Istanbul. V Eurolize v roce 2015 skončili poprvé v historii na 4 místě. V této sezoně byl také zvolen jako člen týmu nejlepších evropských hráčů (to se mu podařilo ještě 2x v roce 2018 a 2019). V roce 2017 jeho tým porazil ve finále Euroligy řecký Olympiakos 80:64 a stali se evropskými šampiony. O rok později prohráli finálový zápas s Realem Madrid 85:80. V roce 2019 Veselý prodloužil s Fenerbahce smlouvu o tři roky.Kdo je to Jan Veselý? Životopis Jan Veselý, lidé, osobnosti z sport

Základní údaje o osobě Jan Veselý

Národnost: česká
Datum narození: 24. 4. 1990
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Česká republika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Veselý s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Říkadlo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Čtyřúhelník? Víte co je Marakuja? Znáte termín Akné?

Klíčová slova: slovo, kdo to je, původ slova, přesný výraz, přesný význam, lexikon, etymologie, heslo, wiki, termín, popis, formulace, informace, co znamená, definice, odborný výraz

Pojem Jan Veselý je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Jan Veselý ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Jan Veselý na Youtube

Najít termín Jan Veselý ve Wikislovníku

Hledat heslo Jan Veselý na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Veselý například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Jan Veselý? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jan Veselý? Kdo to byl Jan Veselý? Kdy se narodil Jan Veselý? Kde se narodil Jan Veselý? Jan Veselý se nachází v kategorii sport. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jan Veselý dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Veselý i v jiné kategorii než je sport.