Kdo je to?
Kdo byl Frank Herbert? Životopis Frank Herbert, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Frank Herbert

Kdo byl Frank Herbert? Životopis, informace, biografie, literatura

Frank Herbert, narozen 8. října 1920, byl americký spisovatel, který se nejvíce proslavil jako autor sci-fi eposu Duna. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších autorů science fiction 20. století.
Herbert se narodil v Tacomě ve státě Washington jako jediný syn Eileen McCarthy Herbert a Franka Herberta.
Herbert studoval na University of Washington, ale nikdy univerzitu nedokončil. Jeho vášeň pro psaní však byla evidentní již od raného věku, kdy začal publikovat povídky v řadě časopisů.
Herbert si vyzkoušel mnoho různých profesí, než se usadil jako spisovatel, včetně fotožurnalisty, televizního kameramana, rozhlasového reportéra, redaktora novin nebo dokonce instruktora pro přežití v divočině.
Jeho kariéra spisovatele však skutečně začala v roce 1952, když publikoval svou první povídku Hledáte něco? v časopise Startling Stories. První román Drak v Moři vydal v roce 1955.
Skutečný průlom ve spisovatelské kariéře však přišel v roce 1965 s publikací Duna, která se stala jedním z nejprodávanějších sci-fi románů všech dob a získala několik literárních ocenění, včetně prestižní ceny Nebula. Herbert později rozšířil příběh o několik dalších knih – Spasitel Duny (1970), Děti Duny (1976), Božský imperátor Duny (1981), Kacíři Duny (1984), Kapitula: Duna (1985). Podle Duny později vznikly celovečerní filmy, seriál nebo také deskové a počítačové hry.
V roce 1965 vydal Herbert knihu Vyslanci do prázdna, která se stala prvním dílem další známé knižní série s názvem Pandora. Následně vyšly další tři díly této série - Kristova epizoda (1979), Lazarův jev (1983) a Faktor Nanebevzetí (1988).
Během své kariéry napsal Herbert také řadu dalších románů a povídek. Mezi jeho další významná díla patří Stvořitelé Boha (1958), Zelený mozek (1965), Tvůrci nebes (1967) nebo Experiment Dosada (1977).
Herbert byl poprvé ženatý s Florou Parkinson (1940-1945), se kterou měl dceru Penny (*1942). Podruhé se oženil s Beverly Ann Stuart, se kterou žil v letech 1946-1984. Měli spolu dvě děti – Briana (*1947) a Bruce (*1951). Potřetí se oženil roku 1985, kdy si vzal za ženu Theresu Shackleford, se kterou žil do své smrti o rok později.
Frank Herbert zemřel na komplikace spojené s chirurgickým zákrokem 11. února 1986 ve věku 65 let. Jeho odkaz žije také prostřednictvím jeho syna Briana, který pokračuje v psaní série Duna.Kdo byl Frank Herbert? Životopis Frank Herbert, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Frank Herbert

Národnost: americká
Datum narození: 8. 10. 1920
Místo narození: Tacoma, Washington, USA
Datum úmrtí: 11. 2. 1986

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Frank Herbert sdílet s ostatnímina internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Defragmentace? Vzpomenete si na definici slova Podstatné jméno? Rozumíte pojmu Rektokéla? Vzpomněli byste si na význam slova Mantinel?

Klíčová slova: národnost, nežijící, datum narození, datum úmrtí, lexikon, narození, Frank Herbert, vysvětlení, životopis, kdo to je, kde se narodil Frank Herbert?, život, Frank Herbert, wikipedie, národnost, místo narození

Pojem Frank Herbert je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Frank Herbert ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Frank Herbert ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Frank Herbert ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Frank Herbert na Google.cz

Zkusit najít Frank Herbert ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Frank Herbert například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Frank Herbert?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Frank Herbert? Kdy se narodil Frank Herbert? Kde se narodil Frank Herbert? Kdy zemřel Frank Herbert? Frank Herbert je v kategorii Literatura

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Frank Herbert například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Frank Herbert i v jiné kategorii než je literatura.