Kdo je to?
Kdo byl Miroslav Plzák? Životopis Miroslav Plzák, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Kdo byl Miroslav Plzák?

Kdo byl Miroslav Plzák? Životopis, informace, biografie, lékařství

Miroslav Plzák byl známý česky lékař, psychiatr a publicista. Proslul především propagací nových metod v psychoterapii a poradenství, založil samostatný vědní obor věnující se manželství a jeho legendární poučka „Zatloukat, zatloukat, zatloukat“ se stala lidovým folklorem.
Miroslav Plzák se narodil v Libušíně nedaleko Kladna, dětství pak prožil v pražských Holešovicích. Odmaturoval na gymnáziu, další studia mu ale překazila druhá světová válka a musel nastoupit do továrny. Po válce pak pokračoval ve studiu lékařství a jako hlavní obor si zvolil psychiatrii. Po úspěšné promoci pracoval na psychiatrických klinikách a roku 1964 se stal primářem psychiatrické kliniky Fakultního lékařství Univerzity Karlovy. Tam pak pracoval až do důchodu.
Byl spoluzakladatelem telefonické Linky důvěry, věnoval se výzkumu žárlivosti, založil vědní obor věnující se manželství a napsal první vysokoškolskou učebnici věnující se tomuto tématu. Byl autorem více než 70 odborných i populárně naučných publikací věnujících se tématu manželství a partnerských vztahů. Společně se sexuologem Radimem Uzlem napsal oblíbenou knihu Zákony ženské přitažlivosti. Působil také jako dramatik, scénárista a publicista. V důchodu měl vlastní poradenskou rubriku v bulvárním časopise.
Miroslav Plzák byl dvakrát ženatý, z každého manželství měl jedno dítě. Jeho mladší syn ale den před maturitou spáchal sebevraždu. Slavný lékař byl za totality členem komunistické strany a pravděpodobně působil jako agent Státní bezpečnosti. Na druhou stranu byl proslulý svou náklonností k umělcům a řadě z nich během komunistického režimu pomáhal, čímž velmi riskoval. Mezi jeho klienty i po revoluci patřilo mnoho známých osobností od politiků přes zpěváky až po herce.Kdo byl Miroslav Plzák? Životopis Miroslav Plzák, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Základní informace o osobě Miroslav Plzák

Národnost: česká
Datum narození: 25.8.1925
Místo narození: Libušín, Česká republika
Datum úmrtí: 13.11.2010

Líbí se stručný životopis s osobou Miroslav Plzák? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Geriatrie? Víte co je Manifest? Znáte termín Dickpic? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hektar?

Klíčová slova: kde se narodil Miroslav Plzák?, biografie, národnost, informace, lékařství, datum úmrtí, wikipedie, osobnost, datum narození, popis, wiki, vysvětlení, Miroslav Plzák, místo narození, zajímavosti, kdo to je

Pojem Miroslav Plzák je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Miroslav Plzák

Zkusit najít výraz Miroslav Plzák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Miroslav Plzák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Miroslav Plzák ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Miroslav Plzák ve Wikipedii

Hledat slovo Miroslav Plzák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Plzák například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Miroslav Plzák? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Miroslav Plzák? Kdy se narodil Miroslav Plzák? Kde se narodil Miroslav Plzák? Kdy zemřel Miroslav Plzák? Miroslav Plzák je v kategorii Lékařství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Plzák dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Plzák i v jiné kategorii než je lékařství.