Kdo je to?
Kdo byl Miroslav Plzák? Životopis Miroslav Plzák, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Miroslav Plzák

Kdo byl Miroslav Plzák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, lékařství

Miroslav Plzák byl známý česky lékař, psychiatr a publicista. Proslul především propagací nových metod v psychoterapii a poradenství, založil samostatný vědní obor věnující se manželství a jeho legendární poučka „Zatloukat, zatloukat, zatloukat“ se stala lidovým folklorem.
Miroslav Plzák se narodil v Libušíně nedaleko Kladna, dětství pak prožil v pražských Holešovicích. Odmaturoval na gymnáziu, další studia mu ale překazila druhá světová válka a musel nastoupit do továrny. Po válce pak pokračoval ve studiu lékařství a jako hlavní obor si zvolil psychiatrii. Po úspěšné promoci pracoval na psychiatrických klinikách a roku 1964 se stal primářem psychiatrické kliniky Fakultního lékařství Univerzity Karlovy. Tam pak pracoval až do důchodu.
Byl spoluzakladatelem telefonické Linky důvěry, věnoval se výzkumu žárlivosti, založil vědní obor věnující se manželství a napsal první vysokoškolskou učebnici věnující se tomuto tématu. Byl autorem více než 70 odborných i populárně naučných publikací věnujících se tématu manželství a partnerských vztahů. Společně se sexuologem Radimem Uzlem napsal oblíbenou knihu Zákony ženské přitažlivosti. Působil také jako dramatik, scénárista a publicista. V důchodu měl vlastní poradenskou rubriku v bulvárním časopise.
Miroslav Plzák byl dvakrát ženatý, z každého manželství měl jedno dítě. Jeho mladší syn ale den před maturitou spáchal sebevraždu. Slavný lékař byl za totality členem komunistické strany a pravděpodobně působil jako agent Státní bezpečnosti. Na druhou stranu byl proslulý svou náklonností k umělcům a řadě z nich během komunistického režimu pomáhal, čímž velmi riskoval. Mezi jeho klienty i po revoluci patřilo mnoho známých osobností od politiků přes zpěváky až po herce.Kdo byl Miroslav Plzák? Životopis Miroslav Plzák, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Základní údaje o osobě Miroslav Plzák

Národnost: česká
Datum narození: 25.8.1925
Místo narození: Libušín, Česká republika
Datum úmrtí: 13.11.2010

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Miroslav Plzák s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Determinant? Znáte termín Archetyp? Znáte termín Er-forma? Víte, co je to Národ?

Klíčová slova: životopis, datum narození, datum úmrtí, wikipedie, wiki, národnost, osobnost, popis, lékařství, kdo je Miroslav Plzák?, život, kde se narodil Miroslav Plzák?, narození, vysvětlení, osobnosti, informace

Pojem Miroslav Plzák je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Miroslav Plzák ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Miroslav Plzák ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Miroslav Plzák na Google obrázcích

Najít termín Miroslav Plzák ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Miroslav Plzák na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Plzák například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Miroslav Plzák?

Právě nyní již víte Kdo byl Miroslav Plzák? Kdy se narodil Miroslav Plzák? Kde se narodil Miroslav Plzák? Kdy zemřel Miroslav Plzák? Miroslav Plzák se nachází v kategorii Lékařství

Kategorie lékařství, zdravotní sestra, miroslav Plzák, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Plzák třeba v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Plzák i v jiné kategorii než je lékařství.