Kdo je to?
Kdo je Markéta Pekarová Adamová? Životopis Markéta Pekarová Adamová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Markéta Pekarová Adamová

Kdo je Markéta Pekarová Adamová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Markéta Pekarová Adamová je politička a předsedkyně strany TOP09. Vystudovala gymnázium ve Svitavách a po přestěhování do Prahy pracovala ve společnosti T-Mobile. V Praze studovala andragogiku a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a následně ekonomii a management v průmyslu na ČVUT. Věnovala se dobrovolnictví a působila v dětských domovech v Arménii nebo Maroku. Akce pro znevýhodněné děti organizovala také v České republice.
V roce 2009 se přidala k nově vzniklé straně TOP09. V komunálních volbách roku 2010 získala funkci zastupitelky v Praze 8 a věnovala se sociálním tématům a fondům EU. Funkci obhájila také ve volbách v roce 2014. Postupně získala silné postavení v pražské organizaci TOP 09. V Praze má strana největší voličskou základnu, což Pekarové Adamové pomohlo v úspěšné kandidatuře na místopředsedkyni strany, kterou je od roku 2015. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 byla zvolena poslankyní. Mandát obhájila v roce 2017 a roku 2019 byla zvolena předsedkyní TOP09, když porazila senátora Tomáše Czernina. Podporovala vytvoření středopravicové koalice s ODS a KDU-ČSL. Ta nakonec vznikla pod názvem SPOLU a Pekarová Adamová bude v čele pražské kandidátky SPOLU ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2021.Kdo je Markéta Pekarová Adamová? Životopis Markéta Pekarová Adamová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Markéta Pekarová Adamová

Národnost: česká
Datum narození: 2. října 1984
Místo narození: Litomyšl

Popis osobnosti Markéta Pekarová Adamová můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Faux pas? Pamatujete si definici pojmu Endometrióza? Pamatujete si definici pojmu Chladítko? Vzpomněli byste si co znamená slovo Tonik?

Klíčová slova: narození, lexikon, kde se narodila Markéta Pekarová Adamová?, životopis, vysvětlení, osobnosti, osobnost, kdo je Markéta Pekarová Adamová?, politici, wikipedie, biografie, wiki, politici, Markéta Pekarová Adamová, datum narození, kdy se narodila Markéta Pekarová Adamová?

Pojem Markéta Pekarová Adamová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Markéta Pekarová Adamová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Markéta Pekarová Adamová ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Markéta Pekarová Adamová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Markéta Pekarová Adamová ve Wikipedii

Najít výraz Markéta Pekarová Adamová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Markéta Pekarová Adamová například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Markéta Pekarová Adamová?

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Markéta Pekarová Adamová? Kdy se narodila Markéta Pekarová Adamová? Kde se narodila Markéta Pekarová Adamová? Markéta Pekarová Adamová je v sekci Politici

Kategorie politici, blondýn politik, markéta Pekarová Adamová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Markéta Pekarová Adamová řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Markéta Pekarová Adamová i v jiné kategorii než je politici.