Kdo je to?
Kdo je Jan Jiráň? Životopis Jan Jiráň, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jan Jiráň?

Kdo je Jan Jiráň? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Jiráň je český hudebník a herec.
V mládí se věnoval především hudbě. Tvořil písničkářskou dvojici s Martinem Stropnickým - společně vydali nahrávky Hurá k šípku a Nanečisto.
V roce 1987 se stal členem divadla Ypsilonka a zůstal tam už napořád. Zde se uplatňuje jak herecky (např. představení Bůh, Amerika, Srdce, Mozart v Praze, Vše pro firmu...), tak i jako autor scénické hudby k jednotlivým představením (např. Bůh, Nadsamec Jarry, Tři mušketýři...).
Proslul i jako režisér nahrávek mluveného slova a v tomto oboru se stal oceňovaným odborníkem. Režíroval mimojiné oceňovaný projekt Nebojte se klasiky!, Pohádky J.R.R. Tolkiena nebo oblíbené Děti z Bullerbynu.
Na televizních obrazovkách se objevil například v seriálu Život na zámku nebo v Menzelově filmu z roku 2013 Donšajni.
V minulosti se angažoval v česko-kanadských kulturních projektech.Kdo je Jan Jiráň? Životopis Jan Jiráň, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jan Jiráň

Národnost: česká
Datum narození: 2. února 1957
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Jiráň sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je Hybnost? Víte, co je to Morfin? Rozumíte pojmu Burza? Rozumíte pojmu Akryl?

Klíčová slova: národnost, wiki, zajímavosti, vysvětlení, místo narození, herectví, datum narození, biografie, kdo je Jan Jiráň?, kde se narodil Jan Jiráň?, kdy se narodil Jan Jiráň?, osobnosti, osobnost, herectví, lexikon, informace

Pojem Jan Jiráň je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Jan Jiráň

Hledat heslo Jan Jiráň ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Jan Jiráň ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Jan Jiráň v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jan Jiráň na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Jiráň ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Jiráň například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Jan Jiráň? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Jan Jiráň? Kdy se narodil Jan Jiráň? Kde se narodil Jan Jiráň? Jan Jiráň je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Jan Jiráň třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Jiráň i v jiné kategorii než je herectví.