Kdo je to?
Kdo je Jakub Železný? Životopis Jakub Železný, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Jakub Železný

Kdo je Jakub Železný? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Jakub Železný je český novinář a moderátor, známý především jako tvář zpravodajství veřejnoprávní České televize.
Vystudoval žurnalistiku a mediální studia na Univerzitě Palackého v Olomouci, resp. na Karlově univerzitě. Doktorské studium absolvoval opět na univerzitě v Olomouci a dosáhl na titul PhDr. Na Karlově univerzitě později začal přednášet.
Po studiích začal Železný pracovat v médiích, nejdříve v rádiu - od první poloviny 90. let mohli posluchači slýchat jeho hlas ve veřejnoprávním Rozhlasu. Postupně se však Železný přesouval na televizní obrazovky - jako externista si vyzkoušel spolupráci s komerčními televizemi, např. Primou, nicméně od roku 1999 zakotvil v České televizi. Zpočátku na ČT moderoval například její ranní pořady (Dobré ráno s ČT), postupně se v rámci zpravodajství přesouval mezi jednotlivými pozicemi - např. Studio ČT, Interview ČT, až k Událostem, komentářům. V roce 2012 pak začal moderovat hlavní zpravodajskou relaci Události, a postupně se stal jednou z jejích výrazných tváří. Na této pozici pak spolu s moderováním Událostí, komentářů a různých zpravodajských speciálů zůstal dlouhodobě (k roku 2023 stále).
V roce 2022 vyšla Železnému kniha povídek nazvaná Kinského zahrada: Povídky o ženách. Ve stejném roce pak vydal satirický román Kandidát z Oráčova.
Jeho otcem je politik a podnikatel Vladimír Železný; jeho matkou byla spisovatelka Marta Davouze.Kdo je Jakub Železný? Životopis Jakub Železný, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní data o osobě Jakub Železný

Národnost: česká
Datum narození: 1. července 1973
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Jakub Železný s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Metastáza? Víte co je Poluce? Znáte termín Přepona? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kvásek?

Klíčová slova: Jakub Železný, osobnost, kde se narodil Jakub Železný?, biografie, osobnosti, narození, wiki, wikipedie, novináři, zajímavosti, místo narození, datum narození, Jakub Železný, kdy se narodil Jakub Železný?, novináři, národnost

Pojem Jakub Železný je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Jakub Železný ve vyhledávači Qwant

Najít termín Jakub Železný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Jakub Železný ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Jakub Železný ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jakub Železný ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jakub Železný například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Jakub Železný? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jakub Železný? Kdy se narodil Jakub Železný? Kde se narodil Jakub Železný? Jakub Železný patří do kategorie Novináři

Kategorie novináři, korespondent, jakub Železný, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jakub Železný dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jakub Železný i v jiné kategorii než je novináři.