Kdo je to?
Kdo je to, byl Jupiter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jupiter? Lidé, mytologie

Kdo je to Jupiter?

Jaký je význam slova Jupiter? Co to znamená?

Jupiter je nejvyšším římským bohem a vládcem nebes a hromu. Byl považován za hlavního římského boha od starověku až do doby křesťanství. Řeckým protějškem Jupitera je Zeus, římský bůh se v římském podání ztotožňoval s jeho zpodobněním a mýty o něm.
Jeho rodiči byli Saturn a Ops a měl také řadu sourozenců. Sestra Juno se stala zároveň jeho manželkou. Jupiterovou dcerou byla Minerva, bohyně moudrosti a řemesel.Kdo je to, byl Jupiter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jupiter? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jupiter s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Vysoký tlak? Pamatujete si definici pojmu Bergamot? Víte co je Chirurgická ocel? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lucidní snění?

Klíčová slova: lexikon, informace, popis, význam, etymologie, synonymum, Jupiter, mytologie, význam pojmu, formulace, slovo, pojem, co je to Jupiter?, význam slova, původ slova, wiki

Pojem Jupiter je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Jupiter

Hledat termín Jupiter ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Jupiter ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jupiter ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Jupiter na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jupiter například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Jupiter, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jupiter? Kdo to byl Jupiter? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jupiter? Definice pojmu Jupiter se nachází v sekci mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít výraz, slovo, definici, termín dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Jupiter i v jiné sekci než je kategorie mytologie.