Kdo je to?
Kdo je to Jupiter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jupiter? Lidé, mytologie

Kdo je to Jupiter?

Jaký je význam slova Jupiter? Co to znamená?

Jupiter je nejvyšším římským bohem a vládcem nebes a hromu. Byl považován za hlavního římského boha od starověku až do doby křesťanství. Řeckým protějškem Jupitera je Zeus, římský bůh se v římském podání ztotožňoval s jeho zpodobněním a mýty o něm.
Jeho rodiči byli Saturn a Ops a měl také řadu sourozenců. Sestra Juno se stala zároveň jeho manželkou. Jupiterovou dcerou byla Minerva, bohyně moudrosti a řemesel.Kdo je to Jupiter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jupiter? Lidé, mytologie

Tento text samozřejmě můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Armatura? Víte co je Rozpočtové provizorium? Víte co je Rozpočítadlo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Seitan?

Klíčová slova: wiki, Jupiter, přesný výraz, lexikon, popis, odborný výraz, wikipedie, Jupiter, význam, termín, informace, slovo, přesný význam, heslo, přesný výraz, význam pojmu

Pojem Jupiter je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Jupiter ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Jupiter ve Wikipedii

Vyhledat slovo Jupiter ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Jupiter ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Jupiter na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jupiter například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Jupiter

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Jupiter? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jupiter? Definice pojmu Jupiter je v sekci Mytologie

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, slovo, termín, definici řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text. Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Jupiter hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).