Kdo je to?
Kdo je to Jupiter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jupiter? Lidé, mytologie

Kdo je to Jupiter?

Jaký je význam slova Jupiter? Co to znamená?

Jupiter je nejvyšším římským bohem a vládcem nebes a hromu. Byl považován za hlavního římského boha od starověku až do doby křesťanství. Řeckým protějškem Jupitera je Zeus, římský bůh se v římském podání ztotožňoval s jeho zpodobněním a mýty o něm.
Jeho rodiči byli Saturn a Ops a měl také řadu sourozenců. Sestra Juno se stala zároveň jeho manželkou. Jupiterovou dcerou byla Minerva, bohyně moudrosti a řemesel.Kdo je to Jupiter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jupiter? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Jupiter? s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Armatura? Víte, co je to Přístavek? Víte co je Klasicismus? Rozumíte pojmu Determinismus?

Klíčová slova: slovo, termín, Jupiter, význam pojmu, synonymum, mytologie, přesný výraz, pojem, formulace, heslo, přesný výraz, definice, původ slova, Jupiter, odborný výraz, význam slova

Pojem Jupiter je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Jupiter ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Jupiter ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jupiter ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Jupiter ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jupiter například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Jupiter

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jupiter? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jupiter? Definice pojmu Jupiter se nachází v sekci Mytologie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Vyzkoušejte nalézt pojem, definici, text, výraz řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Mytologie).