Kdo je to?
Kdo je to Jupiter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jupiter? Lidé, mytologie

Kdo je to Jupiter?

Jaký je význam slova Jupiter? Co to znamená?

Jupiter je nejvyšším římským bohem a vládcem nebes a hromu. Byl považován za hlavního římského boha od starověku až do doby křesťanství. Řeckým protějškem Jupitera je Zeus, římský bůh se v římském podání ztotožňoval s jeho zpodobněním a mýty o něm.
Jeho rodiči byli Saturn a Ops a měl také řadu sourozenců. Sestra Juno se stala zároveň jeho manželkou. Jupiterovou dcerou byla Minerva, bohyně moudrosti a řemesel.Kdo je to Jupiter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jupiter? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jupiter s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Armatura? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aristokracie? Víte co je Truck Trial? Znáte termín Medvědí česnek?

Klíčová slova: přesný význam, wiki, vysvětlení, etymologie, formulace, mytologie, termín, popis, lexikon, mytologie, pojem, odborný výraz, Jupiter, slovo, význam slova, význam pojmu

Pojem Jupiter je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jupiter v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Jupiter ve Wikislovníku

Najít slovo Jupiter ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Jupiter ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Jupiter na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Jupiter ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jupiter například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Jupiter, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Jupiter? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jupiter? Definice pojmu Jupiter je v sekci Mytologie

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete také vyzkoušet hledat informace pojem, slovo, termín, definici řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v mytologie.