Kdo je to?
Kdo je to Jupiter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jupiter? Lidé, mytologie

Jupiter

Jaký je význam slova Jupiter? Co to znamená?

Jupiter je nejvyšším římským bohem a vládcem nebes a hromu. Byl považován za hlavního římského boha od starověku až do doby křesťanství. Řeckým protějškem Jupitera je Zeus, římský bůh se v římském podání ztotožňoval s jeho zpodobněním a mýty o něm.
Jeho rodiči byli Saturn a Ops a měl také řadu sourozenců. Sestra Juno se stala zároveň jeho manželkou. Jupiterovou dcerou byla Minerva, bohyně moudrosti a řemesel.Kdo je to Jupiter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jupiter? Lidé, mytologie

Uvedený text s definicí slova Jupiter můžete samozřejmě sdílet s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Beletrie? Víte co je Láčka? Víte co je Libertarianismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bezletová zóna?

Klíčová slova: wikipedie, formulace, přesný výraz, wiki, Jupiter, termín, etymologie, lexikon, synonymum, pojem, přesný výraz, definice, mytologie, význam pojmu, informace, vysvětlení

Pojem Jupiter je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jupiter v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Jupiter ve Wikipedii

Najít výraz Jupiter ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Jupiter na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jupiter ve Wikimedia Commons

Hledat termín Jupiter ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jupiter například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Jupiter, definice, vysvětlení pojmu

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Jupiter? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jupiter? Definice pojmu Jupiter je v sekci Mytologie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste hledat informace pojem, slovo, termín, definici řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.