Kdo je to?
Kdo je Linda Nosková? Životopis Linda Nosková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Linda Nosková

Kdo je Linda Nosková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Linda Nosková je česká profesionální tenisová hráčka. Nosková se narodila ve Vsetíně na Valašsku, ale vyrůstala v nedaleké obci Bystřička. S tenisem začala ve svých šesti letech ve Valašském Meziříčí, kde také chodila na základní školu. Od deseti let hrála za klub Na Dolině v Trojanovicích. Později Linda hostovala v týmu TK Agrofert Prostějov a jednou měsíčně dojížděla do Švýcarska za Melanií Molitorovou (matka Martiny Hingisové), která ji trénovala zejména techniku úderů.
Roku 2019 se stala tenistkou extraligového klubu TK Precheza Přerov a od roku 2020 ji zde začal trénovat Tomáš Krupa, který kdysi trénoval Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha. V roce 2021 předčasně ukončila střední školu, aby se mohla naplno věnovat tenisové kariéře.
Nosková spolu s Lindou Fruhvirtovou a Agátou Černou zvítězily v anglickém Sunderlandu na halovém mistrovství Evropy družstev do 12 let na turnaji Winter Cup 2016. Stejný turnaj se konal v roce 2018 v Rakovníku, kde Nosková, Fruhvirtová a Palicová porazily Ruský tým v kategorii do čtrnácti let. Další vynikající výkon předvedla roku 2021, když vyhrála Pardubickou juniorku a o pár týdnů později i šampionát České republiky.
Nosková debutovala na ITF Tour ve čtrnácti letech v roce 2019. Na tomto okruhu doposud vyhrála šest titulů ve dvouhře a jeden titul ve čtyřhře. Roku 2020 debutovala také na okruhu WTA. Zatím nemá z tohoto okruhu žádný titul.
Na juniorském French Open 2021 ovládla finálovou bitvu s Ruskou Erikou Andrejevovou. Stejně tak ovládla juniorské Roland-Garros. Turnaj ovládla jako teprve čtvrtá česká hráčka. Předtím se to podařilo Haně Mandlíkové v roce 1978.
Mezi profesionály Nosková soutěží od roku 2019. Doposud bylo jejím nejlepším umístěním v žebříčku ITF ve dvouhře 41. příčka ze srpna 2023.Kdo je Linda Nosková? Životopis Linda Nosková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní data o osobě Linda Nosková

Národnost: česká
Datum narození: 17. 11. 2004
Místo narození: Vsetín, Česká republika

Sdílejte tuto stránku s osobností Linda Nosková s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Sudé číslo? Víte co je Genetický doping? Vzpomněli byste si co znamená slovo Meandr? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lumbalgie?

Klíčová slova: popis, lexikon, informace, osobnosti, kde se narodila Linda Nosková?, národnost, životopis, život, wiki, zajímavosti, místo narození, wikipedie, osobnost, narození, kdo je Linda Nosková?, sport

Pojem Linda Nosková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Linda Nosková v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Linda Nosková na Youtube

Zkusit najít Linda Nosková ve Wikislovníku

Hledat termín Linda Nosková ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Linda Nosková ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Linda Nosková ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Linda Nosková například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Linda Nosková? Stručná biografie

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Linda Nosková? Kdy se narodila Linda Nosková? Kde se narodila Linda Nosková? Linda Nosková patří do kategorie Sport

Kategorie sport, vodní pólista, linda Nosková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Linda Nosková dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Linda Nosková i v jiné kategorii než je sport.