Kdo je to?
Kdo byl Benjamin Britten? Životopis Benjamin Britten, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Benjamin Britten?

Kdo byl Benjamin Britten? Životopis, informace, biografie, hudba

Benjamin Britten byl významný britský hudební skladatel.
Vystudoval na Royal College of Music. Jeho skladatelská tvorba je považována za klasiku moderní hudby a Britten je jedním nejvýznamnějších představitelů klasické hudby 20. století.
V jeho díle najdeme opery, balety ale i instrumentální koncerty a komorní skladby. Objevuje se v něm široké spektrum motivů a inspirace - od lidové písně až po klasickou italskou operu.
Jeho nejznámější dílo je opera Peter Grimes (1945), které proslulo především svými pasážemi zobrazující moře jako nezkrotný, proměnlivý živel, ostatně mezi jednotlivými jednáními zaznívají mezihry věnované právě moři, které ovlivňuje život lidí žijících v jeho blízkosti. O rozsahu témat a motivů, které byl Britten schopný obsáhnout vypovídají náměty jeho dalších oper - výběrem Zneuctění Lukrécie (1946), Noemova potopa (1958), Sen noci svatojánské (1960) nebo Gloriana, již složil v roce 1953 k příležitosti korunovace královny Alžběty II.
Zřejmě nejvýznamnější instrumentální Brittenova skladba je jeho Válečné rekviem z roku 1961. Z dalších děl zmiňme cyklus Nocturne (1958) nebo jeho Koncert pro housle dokončený v předvečer 2. světové války.
Stejně jako je rozmanitá jeho tvorba, jsou různorodá i ceny a uznání, kterých se mu dostalo - byl oceněn britskou královnou řádem Companious of Honor, mezinárodní cenou, kterou uděluje UNESCO, ale získal i cenu Grammy.Kdo byl Benjamin Britten? Životopis Benjamin Britten, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Benjamin Britten

Národnost: britská
Datum narození: 22. listopadu 1913
Místo narození: Lowestoft, VB
Datum úmrtí: 4. prosince 1976

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Benjamin Britten s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Vestibul? Rozumíte pojmu Paškál? Znáte definici termínu Judo? Znáte pojem GDPR?

Klíčová slova: Benjamin Britten, vysvětlení, životopis, informace, Kdy zemřel Benjamin Britten, datum narození, život, wikipedie, popis, wiki, kdo je Benjamin Britten?, místo narození, zajímavosti, lexikon, kde se narodil Benjamin Britten?, kdo to je

Pojem Benjamin Britten je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Benjamin Britten v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Benjamin Britten ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Benjamin Britten ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Benjamin Britten na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benjamin Britten ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Britten například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Benjamin Britten

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Benjamin Britten? Kdy se narodil Benjamin Britten? Kde se narodil Benjamin Britten? Kdy zemřel Benjamin Britten? Benjamin Britten patří do kategorie Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Benjamin Britten dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Britten i v jiné kategorii než je hudba.