Kdo je to?
Kdo byl Benjamin Britten? Životopis Benjamin Britten, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Benjamin Britten

Kdo byl Benjamin Britten? Životopis, informace, biografie, hudba

Benjamin Britten byl významný britský hudební skladatel.
Vystudoval na Royal College of Music. Jeho skladatelská tvorba je považována za klasiku moderní hudby a Britten je jedním nejvýznamnějších představitelů klasické hudby 20. století.
V jeho díle najdeme opery, balety ale i instrumentální koncerty a komorní skladby. Objevuje se v něm široké spektrum motivů a inspirace - od lidové písně až po klasickou italskou operu.
Jeho nejznámější dílo je opera Peter Grimes (1945), které proslulo především svými pasážemi zobrazující moře jako nezkrotný, proměnlivý živel, ostatně mezi jednotlivými jednáními zaznívají mezihry věnované právě moři, které ovlivňuje život lidí žijících v jeho blízkosti. O rozsahu témat a motivů, které byl Britten schopný obsáhnout vypovídají náměty jeho dalších oper - výběrem Zneuctění Lukrécie (1946), Noemova potopa (1958), Sen noci svatojánské (1960) nebo Gloriana, již složil v roce 1953 k příležitosti korunovace královny Alžběty II.
Zřejmě nejvýznamnější instrumentální Brittenova skladba je jeho Válečné rekviem z roku 1961. Z dalších děl zmiňme cyklus Nocturne (1958) nebo jeho Koncert pro housle dokončený v předvečer 2. světové války.
Stejně jako je rozmanitá jeho tvorba, jsou různorodá i ceny a uznání, kterých se mu dostalo - byl oceněn britskou královnou řádem Companious of Honor, mezinárodní cenou, kterou uděluje UNESCO, ale získal i cenu Grammy.Kdo byl Benjamin Britten? Životopis Benjamin Britten, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Benjamin Britten

Národnost: britská
Datum narození: 22. listopadu 1913
Místo narození: Lowestoft, VB
Datum úmrtí: 4. prosince 1976

Popis osobnosti Benjamin Britten můžete sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu EBD? Rozumíte pojmu Fixní náklady? Znáte definici termínu NFC? Znáte pojem Laparoskopie?

Klíčová slova: osobnost, biografie, wiki, kdo je Benjamin Britten?, Benjamin Britten, hudba, informace, životopis, národnost, vysvětlení, národnost, život, zajímavosti, nežijící, wikipedie, místo narození

Pojem Benjamin Britten je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít Benjamin Britten ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Benjamin Britten ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Benjamin Britten ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Benjamin Britten ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Benjamin Britten ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Britten například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Benjamin Britten?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Benjamin Britten? Kdy se narodil Benjamin Britten? Kde se narodil Benjamin Britten? Kdy zemřel Benjamin Britten? Benjamin Britten je v sekci Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Benjamin Britten kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Britten i v jiné kategorii než je hudba.