Kdo je to?
Kdo byl Benjamin Britten? Životopis Benjamin Britten, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Benjamin Britten

Kdo byl Benjamin Britten? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Benjamin Britten byl významný britský hudební skladatel.
Vystudoval na Royal College of Music. Jeho skladatelská tvorba je považována za klasiku moderní hudby a Britten je jedním nejvýznamnějších představitelů klasické hudby 20. století.
V jeho díle najdeme opery, balety ale i instrumentální koncerty a komorní skladby. Objevuje se v něm široké spektrum motivů a inspirace - od lidové písně až po klasickou italskou operu.
Jeho nejznámější dílo je opera Peter Grimes (1945), které proslulo především svými pasážemi zobrazující moře jako nezkrotný, proměnlivý živel, ostatně mezi jednotlivými jednáními zaznívají mezihry věnované právě moři, které ovlivňuje život lidí žijících v jeho blízkosti. O rozsahu témat a motivů, které byl Britten schopný obsáhnout vypovídají náměty jeho dalších oper - výběrem Zneuctění Lukrécie (1946), Noemova potopa (1958), Sen noci svatojánské (1960) nebo Gloriana, již složil v roce 1953 k příležitosti korunovace královny Alžběty II.
Zřejmě nejvýznamnější instrumentální Brittenova skladba je jeho Válečné rekviem z roku 1961. Z dalších děl zmiňme cyklus Nocturne (1958) nebo jeho Koncert pro housle dokončený v předvečer 2. světové války.
Stejně jako je rozmanitá jeho tvorba, jsou různorodá i ceny a uznání, kterých se mu dostalo - byl oceněn britskou královnou řádem Companious of Honor, mezinárodní cenou, kterou uděluje UNESCO, ale získal i cenu Grammy.Kdo byl Benjamin Britten? Životopis Benjamin Britten, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Benjamin Britten

Národnost: britská
Datum narození: 22. listopadu 1913
Místo narození: Lowestoft, VB
Datum úmrtí: 4. prosince 1976

Popis osobnosti Benjamin Britten můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu DVTV? Pamatujete si definici pojmu Rokoko? Znáte definici termínu Invertor? Vzpomněli byste si co znamená slovo Jaro?

Klíčová slova: popis, kdo je Benjamin Britten?, Benjamin Britten, biografie, nežijící, Benjamin Britten, wiki, život, osobnosti, národnost, kdy se narodil Benjamin Britten?, hudba, datum úmrtí, kde se narodil Benjamin Britten?, národnost, místo narození

Pojem Benjamin Britten je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Benjamin Britten na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benjamin Britten ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Benjamin Britten ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Benjamin Britten ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Benjamin Britten ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Britten například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Benjamin Britten?

Teďka již bezesporu víte Kdo byl Benjamin Britten? Kdy se narodil Benjamin Britten? Kde se narodil Benjamin Britten? Kdy zemřel Benjamin Britten? Benjamin Britten je v sekci Hudba

Kategorie hudba, žena sluchátka, benjamin Britten, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Benjamin Britten kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Britten i v jiné kategorii než je hudba.