Kdo je to?
Kdo je Martin Červíček? Životopis Martin Červíček, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Martin Červíček?

Kdo je Martin Červíček? Životopis, informace, biografie, politici

Martin Červíček je politik, který se pro politickou kariéru rozhodl po předchozím působení u policie. Bakalářský titul získal na Policejní akademii v Praze a magisterské studium absolvoval na Univerzitě Hradec Králové. U Policie České republiky začal pracovat v roce 1990 a vydržel u ní celých 26 let. Zastával převážně manažerské pozice a postupně stoupal v policejní hierarchii. Vrchol jeho kariéry u PČR přišel v roce 2012, kdy se stal policejním prezidentem. Červíčkovo působení ve funkci policejního prezidenta však provázely nejasnosti kolem odvolání jeho předchůdce Petra Lessyho. Situace v roce 2014 nakonec vyústila v  jeho odvolání z funkce policejního prezidenta. V roce 2016 Martin Červíček vstoupil do ODS, postavil se do čela kandidátky v Královéhradeckém kraji a stal se krajským zastupitelem. Stejně jako u policie, také v politice je Martin Červíček kariérně úspěšný. V roce 2018 zvítězil v senátních volbách za obvod Náchodsko, když v druhém kole porazil tehdejšího předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka. Martin Červíček se tak stal senátorem a v roce 2020 získal funkci předsedy senátorského klubu ODS. Rok 2020 byl pro Červíčka úspěšný také v krajských volbách. V nich byl lídrem koalice ODS, STAN a Východočeši, která vyhrála volby a stal se hejtmanem Královéhradeckého kraje. Co se týče osobního života, Martin Červíček je ženatý a má dvě děti. Dle profilu na webových stránkách ODS se v životě řídí mottem „Kde je vůle, tam je i cesta“. Jeho úspěchy v policejní i politické kariéře ukazují, že se nejedná o prázdnou frázi.Kdo je Martin Červíček? Životopis Martin Červíček, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Martin Červíček

Národnost: česká
Datum narození: 3. dubna 1972
Místo narození: Náchod

Líbí se stručný životopis s osobou Martin Červíček? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz MeToo? Vzpomněli byste si na význam slova Kolonoskopie? Znáte pojem Čitatel? Znáte definici termínu Hortonův syndrom?

Klíčová slova: politici, lexikon, wiki, datum narození, biografie, narození, osobnost, život, kde se narodil Martin Červíček?, životopis, Martin Červíček, zajímavosti, Martin Červíček, místo narození, popis, kdy se narodil Martin Červíček?

Pojem Martin Červíček je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Martin Červíček

Hledat výraz Martin Červíček na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Martin Červíček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martin Červíček ve Wikimedia Commons

Najít výraz Martin Červíček v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Martin Červíček ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Červíček například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Martin Červíček

Právě nyní již víte Kdo je to Martin Červíček? Kdy se narodil Martin Červíček? Kde se narodil Martin Červíček? Martin Červíček je v sekci Politici

Text napsán pro Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Martin Červíček řekněme například v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Červíček i v jiné kategorii než je politici.