Kdo je to?
Kdo byl John Quincy Adams? Životopis John Quincy Adams, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

John Quincy Adams

Kdo byl John Quincy Adams? Životopis, informace, biografie, politici

John Quincy Adams byl právník, politik a v pořadí šestý prezident Spojených států amerických. Narodil se 11. července 1767 v Braintree ve státě Massachusetts. Byl synem Johna Adamse staršího, jenž zastával prezidentský úřad mezi lety 1797 až 1801. Předtím, než byl jeho otec zvolen do této významné funkce, působil jako diplomat v Evropě. Díky tomu si John Quincy Adams nejen rozšířil obzory a poznal nová místa, ale také zde zpočátku studoval. Později se vrátil do Spojených států, aby dokončil své vzdělání. V roce 1787 úspěšně vystudoval práva na Harvardu. Poté ještě dva roky studoval právo u Theophiluse Parsonse.
Již v útlém věku, v roce 1794, se stal velvyslancem v Nizozemí, o dva roky později pak tentýž úřad zastával v Portugalsku. Nakonec se v roce 1797 jako velvyslanec přesunul do Pruska. Z tohoto místa jej pak v roce 1801 tehdejší prezident Jefferson odvolal. Po návratu do Spojených států amerických byl v roce 1802 zvolen do senátu státu Massachusetts. V následujícím roce se stal senátorem v celostátním senátu za federalisty. Tuto stranu však v roce 1808 opustil a přešel k republikánům. Nově zvolený prezident Madison jej učinil prvním velvyslancem v Rusku. Tento úřad zastával Adams až do roku 1814. Mezi lety 1815 a 1817 zastával tento post v Anglii. Poté byl odvolán a jmenován ministrem zahraničí. Dojednal smlouvu, jež vedla k tomu, že Španělé prodali Floridu Spojeným státům. Významně se podílel na omezení vlivu Evropy na americkém území, na tzv. Monroeově doktríně z roku 1823.
Díky svým zkušenostem a doposud úspěšné politické kariéře nic nebránilo tomu, aby se ucházel o post nejvyšší, a to o prezidentský úřad. Ve volbách v roce 1824 proti sobě stanuli Andrew Jackson a John Quincy Adams. Ačkoliv Adams nakonec zvítězil, vedlo to k rozdělení strany na dva tábory. Republikáni na straně jedné, kteří stáli na straně Adamse, a Jacksona podporující Demokratičtí republikáni. Po celé Adamsovo funkční období Jackson sabotoval veškerý volební program. V následujících volbách v roce 1828 již Adams s Jacksonem jednoznačně prohrál a jeho úspěšná politická kariéra se pozvolna chýlila ke konci. Nadále působil v Kongresu, ale jeho kandidatura na post guvernéra státu Massachusetts v roce 1834 skončila nezdarem.
John Quincy Adams zemřel 23. února 1848 ve věku 80 let.Kdo byl John Quincy Adams? Životopis John Quincy Adams, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě John Quincy Adams

Národnost: americká
Datum narození: 11. července 1767
Místo narození: Braintree, Massachusetts
Datum úmrtí: 23. února 1848

Líbí se stručný životopis s osobou John Quincy Adams? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Java? Znáte termín Yield? Vzpomněli byste si na význam slova Achilova pata? Víte, co je to Barber?

Klíčová slova: datum narození, zajímavosti, politici, kdo je John Quincy Adams?, nežijící, kde se narodil John Quincy Adams?, vysvětlení, národnost, John Quincy Adams, John Quincy Adams, osobnosti, místo narození, biografie, životopis, lexikon, wiki

Pojem John Quincy Adams je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo John Quincy Adams v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít John Quincy Adams ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo John Quincy Adams ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem John Quincy Adams ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo John Quincy Adams ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo John Quincy Adams například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby John Quincy Adams

Právě nyní již víte Kdo byl John Quincy Adams? Kdy se narodil John Quincy Adams? Kde se narodil John Quincy Adams? Kdy zemřel John Quincy Adams? John Quincy Adams patří do sekce Politici

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka John Quincy Adams řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Quincy Adams i v jiné kategorii než je politici.