Kdo je to?
Kdo je to, byl Můra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Můra? Lidé, mytologie

Kdo je to Můra?

Co znamená a jaký je význam slova Můra?

Můra je označení německého původu. Užívalo se pro označení nočního přízraku, kterému Germáni říkali mar. Noční přízrak byl tím, kdo v noci navštěvoval spící a odnášel jejich duši. Staří lidé často umírali právě ve spánku, proto se v představách lidí zrodila mar.
V českých krajích je pak od můry odvozena Morana, noční motýl můra nese jméno podle toho, že byl považován za nositele zlých zvěstí.Kdo je to, byl Můra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Můra? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Můra? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hustota? Rozumíte pojmu Osobnost? Víte, co je to Synergie? Znáte pojem Gumbo?

Klíčová slova: slovo, popis, vysvětlení, Můra, původ slova, co znamená, kdo to je, termín, synonymum, význam slova, co je to Můra?, heslo, etymologie, informace, kdo je Můra?, význam pojmu

Pojem Můra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Můra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Můra v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Můra ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Můra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Můra například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Můra, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Můra? Kdo to byl Můra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Můra? Definice pojmu Můra se nachází v sekci mytologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se vyhledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Můra hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).