Kdo je to?
Kdo je to Můra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Můra? Lidé, mytologie

Můra

Jaký je význam slova Můra? Co to znamená?

Můra je označení německého původu. Užívalo se pro označení nočního přízraku, kterému Germáni říkali mar. Noční přízrak byl tím, kdo v noci navštěvoval spící a odnášel jejich duši. Staří lidé často umírali právě ve spánku, proto se v představách lidí zrodila mar.
V českých krajích je pak od můry odvozena Morana, noční motýl můra nese jméno podle toho, že byl považován za nositele zlých zvěstí.Kdo je to Můra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Můra? Lidé, mytologie

Tento text (Můra) můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Statutární město? Rozumíte pojmu Dědičný hřích? Víte, co je to Vítr? Znáte pojem Akceptovat?

Klíčová slova: heslo, lexikon, wikipedie, Můra, popis, informace, slovo, přesný výraz, formulace, wiki, mytologie, význam, původ slova, termín, význam pojmu, odborný výraz

Pojem Můra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Můra

Vyhledat heslo Můra na Google obrázcích

Vyhledat výraz Můra ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Můra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Můra ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Můra na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Můra například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Můra

Právě jste zjistili Kdo je to Můra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Můra? Definice pojmu Můra patří do kategorie Mytologie

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Čerstvé informace hledejte pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než mytologie.