Kdo je to?
Kdo je to Můra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Můra? Lidé, mytologie

Kdo je to Můra?

Jaký je význam slova Můra? Co to znamená?

Můra je označení německého původu. Užívalo se pro označení nočního přízraku, kterému Germáni říkali mar. Noční přízrak byl tím, kdo v noci navštěvoval spící a odnášel jejich duši. Staří lidé často umírali právě ve spánku, proto se v představách lidí zrodila mar.
V českých krajích je pak od můry odvozena Morana, noční motýl můra nese jméno podle toho, že byl považován za nositele zlých zvěstí.Kdo je to Můra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Můra? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Můra s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hustota? Vzpomněli byste si co označuje výraz Busta? Víte, co je to Domácí násilí? Znáte termín FKSP?

Klíčová slova: formulace, Můra, wiki, definice, etymologie, termín, synonymum, co znamená, odborný výraz, informace, vysvětlení, popis, význam slova, pojem, význam, mytologie

Pojem Můra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Můra ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Můra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Můra na Google.cz

Hledat heslo Můra na Google obrázcích

Vyhledat výraz Můra v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Můra například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Co znamená Můra? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Můra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Můra? Definice pojmu Můra se nachází v sekci Mytologie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace výraz, termín, heslo, výraz kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci mytologie.