Kdo je to?
Kdo je to, byl Můra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Můra? Lidé, mytologie

Kdo je to Můra?

Co znamená a jaký je význam slova Můra?

Můra je označení německého původu. Užívalo se pro označení nočního přízraku, kterému Germáni říkali mar. Noční přízrak byl tím, kdo v noci navštěvoval spící a odnášel jejich duši. Staří lidé často umírali právě ve spánku, proto se v představách lidí zrodila mar.
V českých krajích je pak od můry odvozena Morana, noční motýl můra nese jméno podle toho, že byl považován za nositele zlých zvěstí.Kdo je to, byl Můra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Můra? Lidé, mytologie

Definici slova Můra můžete sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Dharma? Znáte definici termínu Zirkon? Víte, co je to Anuita? Pamatujete si definici pojmu Dilatace?

Klíčová slova: informace, wiki, slovo, přesný význam, Můra, definice, pojem, význam slova, mytologie, popis, význam, vysvětlení, co je to Můra?, termín, význam pojmu, kdo to je

Pojem Můra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Můra v následujících vyhledávačích

Najít výraz Můra ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Můra ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Můra na Youtube

Hledat slovo Můra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Můra například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Můra

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Můra? Kdo to byl Můra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Můra? Definice pojmu Můra patří do sekce mytologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Můra hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).