Kdo je to?
Kdo je to, byl Můra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Můra? Lidé, mytologie

Kdo je to Můra?

Co znamená a jaký je význam slova Můra?

Můra je označení německého původu. Užívalo se pro označení nočního přízraku, kterému Germáni říkali mar. Noční přízrak byl tím, kdo v noci navštěvoval spící a odnášel jejich duši. Staří lidé často umírali právě ve spánku, proto se v představách lidí zrodila mar.
V českých krajích je pak od můry odvozena Morana, noční motýl můra nese jméno podle toho, že byl považován za nositele zlých zvěstí.Kdo je to, byl Můra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Můra? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Můra sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Autorizační kód? Vzpomněli byste si na význam slova Žardiniéra? Víte, co je to SJM? Znáte definici termínu Lurex?

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, význam, přesný výraz, etymologie, popis, co je to Můra?, význam pojmu, synonymum, kdo to je, pojem, popis, co znamená, vysvětlení, heslo, význam slova

Pojem Můra je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Můra

Vyhledat výraz Můra ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Můra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Můra ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Můra na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Můra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Můra? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Můra? Kdo to byl Můra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Můra? Definice pojmu Můra se nachází v kategorii mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Můra i v jiné sekci než v mytologie.