Kdo je to?
Kdo je Marpo? Životopis Marpo, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Marpo?

Kdo je Marpo? Životopis, informace, biografie, hudba

Marpo, rodným jménem Otakar Petřina, je český hudebník, rapper, frontman kapely TroubleGang, bývalý člen kapely Charakter crew, Chinaski a thajský boxer. Marpo se narodil v Praze, kde již ve svých 13 letech začal rapovat a skládat hudbu. Ve 20 letech vydal první desku Původ Umění (2005). V témže roce se Marpo zúčastnil rap battlu, který vyhrál a odnesl si 50 000 Kč. Ve druhém kolem vyhrál podruhé a vyhrál 100 000 Kč. V následujícím roce vydal druhé album s názvem Marpokalypsa (2006). V onom roce také vyhrál cenu TV Óčko (kategorie hip-hop). V dalším roce podepsal smlouvu s nahrávací společností Universal Music, se kterou vydal třetí desku RAPSTAR.
Marpo se roku 2008 přidal k české rockové kapele Chinaski, kde hrál na bicí. S kapelou vydal desku Není na co čekat, která se stala zlatou. Dva roky na to vydal své čtvrté album KNOCKOUT. Jako první rapper v historii vyhrál podruhé hudební cenu TV Óčko (2010). Mezi jeho další alba patří R!OT (2013), Lone Survivor (2016), Dead Man Walking (2018) a Backwoods Bred (2021). Jako první český rapper vyprodal O2 arénu v Praze (12 000 fanoušků).
Marpo se také věnuje thajskému boxu (vicemistr České republiky).Kdo je Marpo? Životopis Marpo, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Marpo

Národnost: česká
Datum narození: 29. 1. 1985
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Marpo? s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Ambivalentní? Víte, co je to Fondán? Vzpomněli byste si na význam slova Foyer? Rozumíte pojmu Establishment?

Klíčová slova: zajímavosti, místo narození, biografie, informace, životopis, narození, popis, kdy se narodil Marpo?, národnost, osobnosti, wiki, lexikon, život, kde se narodil Marpo?, hudba, Marpo

Pojem Marpo je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít frázi Marpo ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Marpo na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marpo ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Marpo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Marpo v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Marpo například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marpo

Právě nyní již víte Kdo je to Marpo? Kdy se narodil Marpo? Kde se narodil Marpo? Marpo se nachází v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Marpo dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marpo i v jiné kategorii než je hudba.