Kdo je to?
Kdo je Jan Vlasák? Životopis Jan Vlasák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jan Vlasák?

Kdo je Jan Vlasák? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Vlasák je český divadelní a filmový herec. Narodil se ve městě Čáslav a vyrůstal v Dolních Bučicích. Od malička se chtěl stát hercem a po maturitě na gymnáziu v Čáslavi se přihlásil na pražskou DAMU. Bohužel ho nevzali a o rok později se přihlásil znovu (opět bez úspěchu). Chvíli pracoval v divadle v Kolíně jako kulisák. Přihlásil se na JAMU (Janáčkova akademie múzických umění) v Brně a úspěšně složil zkoušky.
Během studií se začal objevovat v malých rolích ve Státním divadle v Brně. Zahrál si například ve hře Herkules a Augiášův chléb nebo Jan Hus. Studium na JAMU úspěšně dokončil roku 1966. Odmítl nabídku Divadla na provázku a začal hrát ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Ve Slováckém divadle působil v letech 1966-69. Další čtyři roky působil v Ostravě v Divadle Petra Bezruče, odkud přešel do Státního divadla v Ostravě, kde působil od roku 1972 do 1980. Mezi jeho známější role patřil Cyrano z Bergeracu nebo Hamlet. Po 9 letech Státní divadlo opustil a rok pracoval v pražském divadle E. F. Buriana (1980-81). Na další tři roky (1981-84) se vrátil do Brna, kde získal angažmá ve Státním divadle v Brně (hry Othello, Amadeus, Maryša).
V roce 1984 přestoupil do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého v Praze, kde působil do roku 1990. V tom roce nastoupil do Národního divadla, kde zůstal 10 sezón do roku 2000. Během 90. let učil na herecké VOŠ v Praze. Po odchodu z Národního divadla působil v divadle Rokoko, ve Švandově divadle a nakonec se usadil v Městská divadla pražská, kde v současnosti stále účinkuje.
Na televizních obrazovkách se Jan Vlasák objevil v seriálu Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Cirkus Bukowsky, První republika a ve filmech Vratné láhve nebo Bathory.Kdo je Jan Vlasák? Životopis Jan Vlasák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jan Vlasák

Národnost: česká
Datum narození: 3. 2. 1943
Místo narození: Čáslav, Česká republika

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Vlasák sdílet s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je AČR? Znáte pojem Prdelačka? Rozumíte pojmu Naturopatie? Vzpomenete si na definici slova Lyocell?

Klíčová slova: wikipedie, datum narození, zajímavosti, lexikon, herectví, informace, herectví, vysvětlení, Jan Vlasák, osobnosti, životopis, osobnost, wiki, místo narození, kdo je Jan Vlasák?, národnost

Pojem Jan Vlasák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Vlasák ve Wikimedia Commons

Najít výraz Jan Vlasák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Jan Vlasák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Jan Vlasák ve Wikipedii

Vyhledat slovo Jan Vlasák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Vlasák například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Vlasák

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jan Vlasák? Kdy se narodil Jan Vlasák? Kde se narodil Jan Vlasák? Jan Vlasák je v sekci Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Vlasák řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Vlasák i v jiné kategorii než je herectví.