Kdo je to?
Kdo byl Johann Joseph Abert? Životopis Johann Joseph Abert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Johann Joseph Abert

Kdo byl Johann Joseph Abert? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Johann Joseph Abert byl německý kontrabasista, dirigent a hudební skladatel, který byl původem z Čech. Objevuje se též pod jmény Johann Josef Abert nebo Jan Josef Abert. Narodil se v Kochovicích dne 20. září 1832 do zednické rodiny.
Už v 11 letech začal skládat. Mezi lety 1864 až 1852 studoval na konzervatoři v Praze hru na kontrabas. Jeho učitelem byl Josef Hrabě. Hudební teorii jej učili Jan Bedřich Kittl a August Wilhelm Ambros. Absolvoval dne 4. dubna 1852 se Symfonií h moll. Této práce si všiml i dirigent a skladatel Peter Joseph von Lindpaintner, který byl tehdy kapelníkem královské dvorské kapely ve Stuttgartu. V roce 1853 Abertovi nabídl místo kontrabasisty. Ten místo přijal a nedlouho poté se proslavil jako skladatel oper a symfonií.
Šest let po příchodu do Stuttgartu si vzal Amalii Wilhelminu Marquardt, která byla dcerou místního hoteliéra. V letech 1867 až 1888 byl dvorním kapelníkem opery ve Stuttgartu. Následně kvůli problémům se zdravím odešel na odpočinek.
Z Abertova díla si získalo věhlas jeho sedm symfonií, oblíbené byly i jeho opery jako Anna z Landskronu, kterou napsal v roce 1858. Tato opera se řadí k dílům německého pozdního romantismu. Po úspěšném provedení opery podnikl Abert cestu do Anglie, Nizozemí a Francie. Setkal se s Wagnerem a Rossinim. Při pobytu v Paříži ho ovlivnila meyerbeerovská velká opera, která se mu stala inspirací zejména při psaní opery Král Enzio (1862).
Během pobytu ve Stuttgartu Abert stále příležitostně vystupoval v Praze. V roce 1858 zde dirigoval svou Oslavnou předehru. Také jeho díla zde byla uváděna. Například opera Astorga byla nastudována jak ve Stavovském divadle, tak v divadle v Brně. Přeloženou do češtiny ji uvedlo i Prozatímní divadlo.
V průběhu jeho života bylo vydáno málo z jeho děl. Dnes je najdeme uložená ve Württemberské zemské knihovně, v Německém literárním archivu a v Českém muzeu hudby. V dnešní době se opět probouzí zájem o jeho skladby. Byly provedeny ve Spojených státech, Německu, Rakousku a České republice.
Johann Joseph Abert zemřel ve Stuttgartu dne 1. dubna 1915.Kdo byl Johann Joseph Abert? Životopis Johann Joseph Abert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Johann Joseph Abert

Národnost: německá
Datum narození: 20. září 1832
Místo narození: Kochovice
Datum úmrtí: 1. dubna 1915

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Johann Joseph Abert? s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Restituce? Vzpomněli byste si na význam slova Samomluva? Znáte termín Tupozrakost? Znáte definici termínu Balustráda?

Klíčová slova: lexikon, informace, zajímavosti, kdo to je, biografie, narození, osobnost, místo narození, Johann Joseph Abert, kde se narodil Johann Joseph Abert?, kdy se narodil Johann Joseph Abert?, kdo je Johann Joseph Abert?, osobnosti, popis, národnost, národnost

Pojem Johann Joseph Abert je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Johann Joseph Abert ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Johann Joseph Abert na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Johann Joseph Abert na Google.cz

Najít heslo Johann Joseph Abert ve Wikipedii

Hledat frázi Johann Joseph Abert ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Johann Joseph Abert například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Johann Joseph Abert?

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Johann Joseph Abert? Kdy se narodil Johann Joseph Abert? Kde se narodil Johann Joseph Abert? Kdy zemřel Johann Joseph Abert? Johann Joseph Abert je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, zelená kytara, johann Joseph Abert, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Johann Joseph Abert třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Johann Joseph Abert i v jiné kategorii než je hudba.