Kdo je to?
Kdo byl Johann Joseph Abert? Životopis Johann Joseph Abert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Johann Joseph Abert

Kdo byl Johann Joseph Abert? Životopis, informace, biografie, hudba

Johann Joseph Abert byl německý kontrabasista, dirigent a hudební skladatel, který byl původem z Čech. Objevuje se též pod jmény Johann Josef Abert nebo Jan Josef Abert. Narodil se v Kochovicích dne 20. září 1832 do zednické rodiny.
Už v 11 letech začal skládat. Mezi lety 1864 až 1852 studoval na konzervatoři v Praze hru na kontrabas. Jeho učitelem byl Josef Hrabě. Hudební teorii jej učili Jan Bedřich Kittl a August Wilhelm Ambros. Absolvoval dne 4. dubna 1852 se Symfonií h moll. Této práce si všiml i dirigent a skladatel Peter Joseph von Lindpaintner, který byl tehdy kapelníkem královské dvorské kapely ve Stuttgartu. V roce 1853 Abertovi nabídl místo kontrabasisty. Ten místo přijal a nedlouho poté se proslavil jako skladatel oper a symfonií.
Šest let po příchodu do Stuttgartu si vzal Amalii Wilhelminu Marquardt, která byla dcerou místního hoteliéra. V letech 1867 až 1888 byl dvorním kapelníkem opery ve Stuttgartu. Následně kvůli problémům se zdravím odešel na odpočinek.
Z Abertova díla si získalo věhlas jeho sedm symfonií, oblíbené byly i jeho opery jako Anna z Landskronu, kterou napsal v roce 1858. Tato opera se řadí k dílům německého pozdního romantismu. Po úspěšném provedení opery podnikl Abert cestu do Anglie, Nizozemí a Francie. Setkal se s Wagnerem a Rossinim. Při pobytu v Paříži ho ovlivnila meyerbeerovská velká opera, která se mu stala inspirací zejména při psaní opery Král Enzio (1862).
Během pobytu ve Stuttgartu Abert stále příležitostně vystupoval v Praze. V roce 1858 zde dirigoval svou Oslavnou předehru. Také jeho díla zde byla uváděna. Například opera Astorga byla nastudována jak ve Stavovském divadle, tak v divadle v Brně. Přeloženou do češtiny ji uvedlo i Prozatímní divadlo.
V průběhu jeho života bylo vydáno málo z jeho děl. Dnes je najdeme uložená ve Württemberské zemské knihovně, v Německém literárním archivu a v Českém muzeu hudby. V dnešní době se opět probouzí zájem o jeho skladby. Byly provedeny ve Spojených státech, Německu, Rakousku a České republice.
Johann Joseph Abert zemřel ve Stuttgartu dne 1. dubna 1915.Kdo byl Johann Joseph Abert? Životopis Johann Joseph Abert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Johann Joseph Abert

Národnost: německá
Datum narození: 20. září 1832
Místo narození: Kochovice
Datum úmrtí: 1. dubna 1915

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Johann Joseph Abert s jinými lidmina Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu MRSA? Znáte termín Modem? Znáte termín Mikropůjčka? Víte, co je to Habakuk?

Klíčová slova: kdy se narodil Johann Joseph Abert?, kdo je Johann Joseph Abert?, popis, lexikon, narození, kde se narodil Johann Joseph Abert?, život, nežijící, životopis, osobnosti, Johann Joseph Abert, hudba, informace, datum narození, Johann Joseph Abert, místo narození

Pojem Johann Joseph Abert je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Johann Joseph Abert v následujících zdrojích

Zkusit najít Johann Joseph Abert v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Johann Joseph Abert na Google.cz

Hledat slovo Johann Joseph Abert na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Johann Joseph Abert ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Johann Joseph Abert ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Johann Joseph Abert například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Johann Joseph Abert? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Johann Joseph Abert? Kdy se narodil Johann Joseph Abert? Kde se narodil Johann Joseph Abert? Kdy zemřel Johann Joseph Abert? Johann Joseph Abert se nachází v sekci Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Johann Joseph Abert dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Johann Joseph Abert i v jiné kategorii než je hudba.