Kdo je to?
Kdo je Adrian Jastraban? Životopis Adrian Jastraban, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Adrian Jastraban

Kdo je Adrian Jastraban? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Adrian Jastraban je slovenský divadelní, filmový a seriálový herec. Jastraban se narodil ve slovenském městě Banská Bystrice. Po maturitě na střední škole se Jastraban přesunul do Bratislavy, kde studoval obor loutkoherectví na Vysoké škole múzických umění. Po dvou letech studia v Bratislavě se Adrian rozhodl změnit školu a obor a odešel do Brna, kde ve studiu pokračoval na Janáčkově akademii múzických umění (JAMU). V Brně však nestudoval obor loutkoherectví, ale činoherní herectví. Když úspěšně JAMU absolvoval, získal stálé angažmá v olomouckém Moravském divadle. V Olomouci odehrál celkem deset sezón. Z Olomouce se Jastraban přestěhoval do Prahy. V Praze započal svou divadelní kariéru v Divadle Bez zábradlí. Zahrál si například v divadelní hře Král Lear, Král se baví nebo Přijď království tvé. Divadlo Jastraban následně vyměnil za divadelní spolek Kašpar.
Adrian Jastraban debutoval ve filmu roku 2000 snímkem Zpráva o putování studentů Petra a Jakuba. Později se objevil v českých filmech Želary (2003), Milenci a vrazi (2004), Účastníci zájezdu (2006), Hořící keř (2013), Jan Hus (2015), Rašín, Dubček (2018), Na střeše (2019), Havel (2020) a další.
Jastraban si zahrál také v televizních seriálech Četnické humoresky (2003), Hop nebo trop (2004). Od roku 2005 hraje celou dobu v nekonečném seriálu Ulice na stanici TV Nova. Dále se objevil v seriálu Cukrárna (2010), Vyprávěj (2012), Kriminálka Staré Město (2013), První republika, Kriminálka Anděl (2014), Policie Modrava (2015), Pustina (2016), Četníci z Luhačovic (2017), Specialisté (2018) a Herec (2020).Kdo je Adrian Jastraban? Životopis Adrian Jastraban, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Adrian Jastraban

Národnost: slovenská
Datum narození: 23. 3. 1969
Místo narození: Banská Bystrice, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Adrian Jastraban? s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Elektrický proud? Pamatujete si definici pojmu Kauce? Pamatujete si definici pojmu Pomlázka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Umělý spánek?

Klíčová slova: biografie, herectví, kde se narodil Adrian Jastraban?, kdo je Adrian Jastraban?, Adrian Jastraban, vysvětlení, popis, národnost, život, Adrian Jastraban, datum narození, kdy se narodil Adrian Jastraban?, wikipedie, narození, informace, wiki

Pojem Adrian Jastraban je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Adrian Jastraban ve Wikipedii

Vyhledat termín Adrian Jastraban ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Adrian Jastraban na Google.cz

Hledat termín Adrian Jastraban v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Adrian Jastraban ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Adrian Jastraban například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Adrian Jastraban?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Adrian Jastraban? Kdy se narodil Adrian Jastraban? Kde se narodil Adrian Jastraban? Adrian Jastraban se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Adrian Jastraban dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adrian Jastraban i v jiné kategorii než je herectví.