Kdo je to?
Kdo je Adrian Jastraban? Životopis Adrian Jastraban, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Adrian Jastraban?

Kdo je Adrian Jastraban? Životopis, informace, biografie, herectví

Adrian Jastraban je slovenský divadelní, filmový a seriálový herec. Jastraban se narodil ve slovenském městě Banská Bystrice. Po maturitě na střední škole se Jastraban přesunul do Bratislavy, kde studoval obor loutkoherectví na Vysoké škole múzických umění. Po dvou letech studia v Bratislavě se Adrian rozhodl změnit školu a obor a odešel do Brna, kde ve studiu pokračoval na Janáčkově akademii múzických umění (JAMU). V Brně však nestudoval obor loutkoherectví, ale činoherní herectví. Když úspěšně JAMU absolvoval, získal stálé angažmá v olomouckém Moravském divadle. V Olomouci odehrál celkem deset sezón. Z Olomouce se Jastraban přestěhoval do Prahy. V Praze započal svou divadelní kariéru v Divadle Bez zábradlí. Zahrál si například v divadelní hře Král Lear, Král se baví nebo Přijď království tvé. Divadlo Jastraban následně vyměnil za divadelní spolek Kašpar.
Adrian Jastraban debutoval ve filmu roku 2000 snímkem Zpráva o putování studentů Petra a Jakuba. Později se objevil v českých filmech Želary (2003), Milenci a vrazi (2004), Účastníci zájezdu (2006), Hořící keř (2013), Jan Hus (2015), Rašín, Dubček (2018), Na střeše (2019), Havel (2020) a další.
Jastraban si zahrál také v televizních seriálech Četnické humoresky (2003), Hop nebo trop (2004). Od roku 2005 hraje celou dobu v nekonečném seriálu Ulice na stanici TV Nova. Dále se objevil v seriálu Cukrárna (2010), Vyprávěj (2012), Kriminálka Staré Město (2013), První republika, Kriminálka Anděl (2014), Policie Modrava (2015), Pustina (2016), Četníci z Luhačovic (2017), Specialisté (2018) a Herec (2020).Kdo je Adrian Jastraban? Životopis Adrian Jastraban, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Adrian Jastraban

Národnost: slovenská
Datum narození: 23. 3. 1969
Místo narození: Banská Bystrice, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Adrian Jastraban s partnery, kolegy a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Offshore? Znáte definici termínu Hypertenze? Pamatujete si definici pojmu Světelný tok? Pamatujete si definici pojmu Pangamin?

Klíčová slova: životopis, lexikon, herectví, zajímavosti, popis, kdo je Adrian Jastraban?, osobnost, wiki, místo narození, kde se narodil Adrian Jastraban?, Adrian Jastraban, národnost, kdy se narodil Adrian Jastraban?, Adrian Jastraban, narození, biografie

Pojem Adrian Jastraban je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Adrian Jastraban v následujících vyhledávačích

Hledat frázi Adrian Jastraban ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Adrian Jastraban ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Adrian Jastraban ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Adrian Jastraban ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adrian Jastraban ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Adrian Jastraban například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Adrian Jastraban

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Adrian Jastraban? Kdy se narodil Adrian Jastraban? Kde se narodil Adrian Jastraban? Adrian Jastraban je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Adrian Jastraban dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adrian Jastraban i v jiné kategorii než je herectví.