Kdo je to?
Kdo je Adrian Jastraban? Životopis Adrian Jastraban, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Adrian Jastraban?

Kdo je Adrian Jastraban? Životopis, informace, biografie, herectví

Adrian Jastraban je slovenský divadelní, filmový a seriálový herec. Jastraban se narodil ve slovenském městě Banská Bystrice. Po maturitě na střední škole se Jastraban přesunul do Bratislavy, kde studoval obor loutkoherectví na Vysoké škole múzických umění. Po dvou letech studia v Bratislavě se Adrian rozhodl změnit školu a obor a odešel do Brna, kde ve studiu pokračoval na Janáčkově akademii múzických umění (JAMU). V Brně však nestudoval obor loutkoherectví, ale činoherní herectví. Když úspěšně JAMU absolvoval, získal stálé angažmá v olomouckém Moravském divadle. V Olomouci odehrál celkem deset sezón. Z Olomouce se Jastraban přestěhoval do Prahy. V Praze započal svou divadelní kariéru v Divadle Bez zábradlí. Zahrál si například v divadelní hře Král Lear, Král se baví nebo Přijď království tvé. Divadlo Jastraban následně vyměnil za divadelní spolek Kašpar.
Adrian Jastraban debutoval ve filmu roku 2000 snímkem Zpráva o putování studentů Petra a Jakuba. Později se objevil v českých filmech Želary (2003), Milenci a vrazi (2004), Účastníci zájezdu (2006), Hořící keř (2013), Jan Hus (2015), Rašín, Dubček (2018), Na střeše (2019), Havel (2020) a další.
Jastraban si zahrál také v televizních seriálech Četnické humoresky (2003), Hop nebo trop (2004). Od roku 2005 hraje celou dobu v nekonečném seriálu Ulice na stanici TV Nova. Dále se objevil v seriálu Cukrárna (2010), Vyprávěj (2012), Kriminálka Staré Město (2013), První republika, Kriminálka Anděl (2014), Policie Modrava (2015), Pustina (2016), Četníci z Luhačovic (2017), Specialisté (2018) a Herec (2020).Kdo je Adrian Jastraban? Životopis Adrian Jastraban, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Adrian Jastraban

Národnost: slovenská
Datum narození: 23. 3. 1969
Místo narození: Banská Bystrice, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Adrian Jastraban? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem UNESCO? Znáte pojem Hornina? Pamatujete si definici pojmu Třtinový cukr? Vzpomenete si na definici slova Citace?

Klíčová slova: kdo je Adrian Jastraban?, kde se narodil Adrian Jastraban?, životopis, herectví, zajímavosti, datum narození, herectví, osobnosti, lexikon, biografie, informace, místo narození, narození, vysvětlení, osobnost, Adrian Jastraban

Pojem Adrian Jastraban je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Adrian Jastraban ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Adrian Jastraban ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adrian Jastraban ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Adrian Jastraban ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Adrian Jastraban ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adrian Jastraban například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Adrian Jastraban?

Právě jste zjistili Kdo je to Adrian Jastraban? Kdy se narodil Adrian Jastraban? Kde se narodil Adrian Jastraban? Adrian Jastraban je v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Adrian Jastraban třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adrian Jastraban i v jiné kategorii než je herectví.