Kdo je to?
Kdo je to, byl Pegas? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pegas? Lidé, mytologie

Kdo je to Pegas?

Co znamená a jaký je význam slova Pegas?

Pegas je jméno okřídleného koně z řecké mytologie. Pegas je synem Poseidona, vládce moří, a Gorgony Medusy. Pegas měl údajně vyskočit z Medúsina těla, když jí Perseus utnul hlavu. Podle jiného pramene povstal Pegas ze země, kterou pokropila Medúsina krev. K jeho typickým vlastnostem patřila rychlost, uměl létat jako vítr.
Žil ve vysokých horách, na hoře Olymp a Pegasem se nazval sám. Byl ochráncem živých bytostí a nemocných dětí. Pomáhal mnoha bájným hrdinům a později byl proměněn v souhvězdí, nazvaném jeho jménem.Kdo je to, byl Pegas? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pegas? Lidé, mytologie

Líbí se vám definice kdo je to Pegas? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Čarověník? Víte, co je to Grafická karta? Pamatujete si definici pojmu Satisfakce? Pamatujete si definici pojmu Deflektor?

Klíčová slova: přesný význam, popis, kdo to je, význam, přesný výraz, synonymum, Pegas, vysvětlení, informace, mytologie, původ slova, co znamená, význam pojmu, definice, formulace

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Pegas, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Pegas? Kdo to byl Pegas? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pegas? Definice pojmu Pegas je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat výraz, heslo, text, pojem dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Pegas hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).