Kdo je to?
Kdo je to, byl Pegas? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pegas? Lidé, mytologie

Kdo je to Pegas?

Co znamená a jaký je význam slova Pegas?

Pegas je jméno okřídleného koně z řecké mytologie. Pegas je synem Poseidona, vládce moří, a Gorgony Medusy. Pegas měl údajně vyskočit z Medúsina těla, když jí Perseus utnul hlavu. Podle jiného pramene povstal Pegas ze země, kterou pokropila Medúsina krev. K jeho typickým vlastnostem patřila rychlost, uměl létat jako vítr.
Žil ve vysokých horách, na hoře Olymp a Pegasem se nazval sám. Byl ochráncem živých bytostí a nemocných dětí. Pomáhal mnoha bájným hrdinům a později byl proměněn v souhvězdí, nazvaném jeho jménem.Kdo je to, byl Pegas? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pegas? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pegas sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Wrestling? Znáte termín Člunek? Vzpomenete si na definici slova Džuveč? Víte, co je to Pankreas?

Klíčová slova: mytologie, význam, wiki, přesný význam, význam pojmu, původ slova, lexikon, pojem, heslo, vysvětlení, informace, popis, formulace, termín, synonymum, popis

Pojem Pegas je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat pojem Pegas ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Pegas ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Pegas ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Pegas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pegas například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Pegas, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Pegas? Kdo to byl Pegas? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pegas? Definice pojmu Pegas se nachází v sekci mytologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v mytologie.