Kdo je to?
Kdo je to, byl Pegas? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pegas? Lidé, mytologie

Kdo je to Pegas?

Co znamená a jaký je význam slova Pegas?

Pegas je jméno okřídleného koně z řecké mytologie. Pegas je synem Poseidona, vládce moří, a Gorgony Medusy. Pegas měl údajně vyskočit z Medúsina těla, když jí Perseus utnul hlavu. Podle jiného pramene povstal Pegas ze země, kterou pokropila Medúsina krev. K jeho typickým vlastnostem patřila rychlost, uměl létat jako vítr.
Žil ve vysokých horách, na hoře Olymp a Pegasem se nazval sám. Byl ochráncem živých bytostí a nemocných dětí. Pomáhal mnoha bájným hrdinům a později byl proměněn v souhvězdí, nazvaném jeho jménem.Kdo je to, byl Pegas? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pegas? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pegas sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Termínovaný vklad? Vzpomněli byste si na význam slova Dyslipidémie? Vzpomenete si na definici slova Dip? Znáte definici termínu Zelená karta?

Klíčová slova: etymologie, lexikon, termín, slovo, co znamená, původ slova, kdo je Pegas?, heslo, odborný výraz, popis, Pegas, popis, wiki, vysvětlení, přesný výraz, pojem

Pojem Pegas je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Pegas na Google.cz

Najít heslo Pegas v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Pegas ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pegas ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pegas například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Pegas? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Pegas? Kdo to byl Pegas? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pegas? Definice pojmu Pegas se nachází v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat pojem, text, definici, dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než mytologie.