Kdo je to?
Kdo je to, byl Šlechtic? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šlechtic? Lidé, historie

Kdo je to Šlechtic?

Co znamená a jaký je význam slova Šlechtic?

Šlechtic je pojmenování příslušníka aristokracie. Jde o jedince, který má určité mocenské i právní výhody, které se pojí s titulem šlechtice ve feudální společnosti.
Tyto výsady měl šlechtic pouze v zemi, ve které mu byly uděleny, ovšem respekt vzbuzoval titul i v cizině. Spojeny byly také s povinností sloužit v armádě, popřípadě držením určitého počtu vycvičených vojáků. Šlechtické rody měly své znaky – erby.Kdo je to, byl Šlechtic? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šlechtic? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Šlechtic sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Lutein? Rozumíte pojmu Pastis? Rozumíte pojmu Komedie? Znáte pojem Zajišťovací příkaz?

Klíčová slova: význam slova, lexikon, vysvětlení, co znamená, Šlechtic, přesný výraz, kdo to je, přesný význam, informace, synonymum, popis, definice, formulace, slovo, co je to Šlechtic?, etymologie

Pojem Šlechtic je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Šlechtic ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šlechtic ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Šlechtic ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Šlechtic ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šlechtic například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šlechtic

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Šlechtic? Kdo to byl Šlechtic? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šlechtic? Definice pojmu Šlechtic patří do sekce historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též zkusit najít pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Šlechtic i v jiných kategoriích (než historie).