Kdo je to?
Kdo je to, byl Šlechtic? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šlechtic? Lidé, historie

Kdo je to Šlechtic?

Co znamená a jaký je význam slova Šlechtic?

Šlechtic je pojmenování příslušníka aristokracie. Jde o jedince, který má určité mocenské i právní výhody, které se pojí s titulem šlechtice ve feudální společnosti.
Tyto výsady měl šlechtic pouze v zemi, ve které mu byly uděleny, ovšem respekt vzbuzoval titul i v cizině. Spojeny byly také s povinností sloužit v armádě, popřípadě držením určitého počtu vycvičených vojáků. Šlechtické rody měly své znaky – erby.Kdo je to, byl Šlechtic? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šlechtic? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Šlechtic s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Lutein? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prokrastinace? Rozumíte pojmu Komedie? Znáte termín Nevědomí?

Klíčová slova: popis, Šlechtic, význam, slovo, původ slova, heslo, informace, synonymum, termín, lexikon, význam slova, popis, historie, vysvětlení, pojem, přesný význam

Pojem Šlechtic je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Šlechtic zkuste tyto odkazy

Najít pojem Šlechtic ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šlechtic ve Wikimedia Commons

Hledat termín Šlechtic ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Šlechtic na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šlechtic například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Šlechtic? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Šlechtic? Kdo to byl Šlechtic? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šlechtic? Definice pojmu Šlechtic je v sekci historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít pojem, definici, text, výraz dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Šlechtic i jinde než v sekci než v historie.