Kdo je to?
Kdo je to Gastroenterolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gastroenterolog? Lidé, lékařství

Kdo je to Gastroenterolog?

Jaký je význam slova Gastroenterolog? Co to znamená?

Gastroenterologie je medicínský obor, který se zabývá léčením nemocí zažívacího traktu. Gastroenterolog je tedy lékař se specializací v tomto oboru.
Snahu o diagnostiku a léčbu problémů se zažívacím traktem můžeme pozorovat už ve starověku, nicméně jako samostatný obor se gastroenterologie začala vyvíjet až na přelomu 18. a 19. století. Lékařům poté velmi pomohl objev rentgenu, který jim umožnil nahlížet do trávicího traktu, a později také endoskopu, který slouží k diagnostice.
Název je složeninou řeckých slov pro žaludek a střeva.Kdo je to Gastroenterolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gastroenterolog? Lidé, lékařství

Zaujalo vás slovo, termín Gastroenterolog? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Oldtimer? Znáte pojem Ovar? Pamatujete si definici pojmu Zubák? Vzpomenete si na definici slova Diastolický tlak?

Klíčová slova: wiki, definice, přesný význam, formulace, odborný výraz, přesný výraz, původ slova, význam slova, synonymum, Gastroenterolog, Gastroenterolog, wikipedie, heslo, lékařství, termín, význam

Pojem Gastroenterolog je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Gastroenterolog na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Gastroenterolog ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Gastroenterolog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Gastroenterolog ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Gastroenterolog ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastroenterolog například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Co znamená Gastroenterolog? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Gastroenterolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gastroenterolog? Definice pojmu Gastroenterolog patří do sekce Lékařství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Gastroenterolog i v jiné sekci než v lékařství.