Kdo je to?
Kdo je Miroslav Paleček? Životopis Miroslav Paleček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Miroslav Paleček

Kdo je Miroslav Paleček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Miroslav Paleček je český zpěvák a hudebník.
Paleček patří k silné generaci českých folkových zpěváků a skladatelů. Podobně jako další se začal na veřejné scéně objevovat v 60. letech. Do hudebního světa se dostal prostřednictvím talentových soutěží.
Utvořil duo s dalším folkovým zpěvákem Michaelem Janíkem a vytvořili populární pěveckou dvojici, která získala oblibu především poté, co dostala angažmá v Semaforu. V průběhu druhé poloviny 60. let a během 70. a 80. let vydalo duo Paleček & Janík řadu singlů, případně i desek. V roce 1971 vyšla deska pojmenovaná po dvojici autorů, mezitím natáčeli singly či EP, další album vyšlo například v roce 1983 pod názvem Kukátko (spolupracovala na něm i zpěvačka Zuzana Burianová).
V 90. letech Paleček spolupracoval také se známým písničkářem Ivem Jahelkou.
V novém tisíciletí se Paleček začal soustředit i na sólovou kariéru. V roce 2005 vydal sólovou desku Každej je nějakej. V roce 2015 vyšlo album Ježkárny, na kterém zpracoval některé písně Ježka, Voskovce a Wericha. V roce 2020 představil desku Písně domova - Pocta Jaroslavu Seifertovi, na které zhudebnil poezii tohoto českého básníka.Kdo je Miroslav Paleček? Životopis Miroslav Paleček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Miroslav Paleček

Národnost: česká
Datum narození: 12. listopadu 1945
Místo narození: Motyčín, dnešní Kladno

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Miroslav Paleček? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Opera? Znáte definici termínu Tarhoňa? Vzpomněli byste si co označuje výraz Myrha? Pamatujete si definici pojmu Disperzní?

Klíčová slova: životopis, život, kdo je Miroslav Paleček?, zajímavosti, popis, Miroslav Paleček, místo narození, informace, lexikon, Miroslav Paleček, narození, hudba, kdy se narodil Miroslav Paleček?, wikipedie, biografie, datum narození

Pojem Miroslav Paleček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Miroslav Paleček

Hledat frázi Miroslav Paleček na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miroslav Paleček ve Wikimedia Commons

Najít pojem Miroslav Paleček ve Wikipedii

Zkusit najít termín Miroslav Paleček v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Miroslav Paleček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Paleček například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miroslav Paleček

Právě nyní již víte Kdo je to Miroslav Paleček? Kdy se narodil Miroslav Paleček? Kde se narodil Miroslav Paleček? Miroslav Paleček je v sekci Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Paleček řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Paleček i v jiné kategorii než je hudba.