Kdo je to?
Kdo je Alizée? Životopis Alizée, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Alizée

Kdo je Alizée? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Alizée Jacotey je francouzská populární popová zpěvačka. Alizée se narodila na ostrově Korsika ve městě Ajaccio do rodiny informatika a podnikatelky. Od mala se věnovala tanci a poprvé o sobě dala vědět v 15 letech, kdy se objevila v talentové televizní soutěži Graines de Star ve francouzské televizi (1999). I když se v taneční soutěži nemohla zúčastnit samostatně, ale pouze ve skupině, tak se rozhodla soutěžit v pěvecké kategorii. Nakonec to bylo šťastně rozhodnutí, jelikož Alizée získala cenu pro nejnadanější mladou zpěvačku. Díky úspěchu začala spolupracovat s úspěšnou zpěvačkou Mylène Farmer a zpěvákem Laurentem Boutonnatem. Po roce společné práce vydali debutové album Gourmandises (2000), které bylo ve Francii úspěšné. Následovalo druhé album s názvem Mes Courants Électriques (2003). Od té doby vydala ještě alba Psychédélices (2007), Une Enfant du siècle (2010), 5 (2013) a doposud poslední studiové album Blonde (2014).
Mezi její nejznámější skladby patří Moi…Lolita (2000), Mon Bain De Mousse (2003) nebo La Isla Bonita (2007).
Roku 2001 Alizée obdržela hudební ocenění NRJ Music Award od stejnojmenné hudební francouzské stanice NRJ.Kdo je Alizée? Životopis Alizée, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Alizée

Národnost: francouzská
Datum narození: 21. 8. 1984
Místo narození: Ajaccio, Korsika, Francie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alizée sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Unsplash? Vzpomněli byste si na význam slova Ferrata? Znáte definici termínu Starověk? Znáte definici termínu Železniční koridor?

Klíčová slova: popis, narození, hudba, Alizée, wikipedie, Alizée, místo narození, kdy se narodila Alizée?, kde se narodila Alizée?, národnost, osobnosti, datum narození, vysvětlení, životopis, život, zajímavosti

Pojem Alizée je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Alizée na Google.cz

Vyhledat heslo Alizée na Google obrázcích

Hledat slovo Alizée ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Alizée ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Alizée na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alizée například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Alizée?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Alizée? Kdy se narodila Alizée? Kde se narodila Alizée? Alizée se nachází v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alizée například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alizée i v jiné kategorii než je hudba.