Kdo je to?
Kdo je Alizée? Životopis Alizée, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Alizée?

Kdo je Alizée? Životopis, informace, biografie, hudba

Alizée Jacotey je francouzská populární popová zpěvačka. Alizée se narodila na ostrově Korsika ve městě Ajaccio do rodiny informatika a podnikatelky. Od mala se věnovala tanci a poprvé o sobě dala vědět v 15 letech, kdy se objevila v talentové televizní soutěži Graines de Star ve francouzské televizi (1999). I když se v taneční soutěži nemohla zúčastnit samostatně, ale pouze ve skupině, tak se rozhodla soutěžit v pěvecké kategorii. Nakonec to bylo šťastně rozhodnutí, jelikož Alizée získala cenu pro nejnadanější mladou zpěvačku. Díky úspěchu začala spolupracovat s úspěšnou zpěvačkou Mylène Farmer a zpěvákem Laurentem Boutonnatem. Po roce společné práce vydali debutové album Gourmandises (2000), které bylo ve Francii úspěšné. Následovalo druhé album s názvem Mes Courants Électriques (2003). Od té doby vydala ještě alba Psychédélices (2007), Une Enfant du siècle (2010), 5 (2013) a doposud poslední studiové album Blonde (2014).
Mezi její nejznámější skladby patří Moi…Lolita (2000), Mon Bain De Mousse (2003) nebo La Isla Bonita (2007).
Roku 2001 Alizée obdržela hudební ocenění NRJ Music Award od stejnojmenné hudební francouzské stanice NRJ.Kdo je Alizée? Životopis Alizée, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Alizée

Národnost: francouzská
Datum narození: 21. 8. 1984
Místo narození: Ajaccio, Korsika, Francie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alizée s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Separatismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Agrafie? Znáte definici termínu Petice? Znáte termín Projekt Gutenberg?

Klíčová slova: národnost, zajímavosti, narození, lexikon, kde se narodila Alizée?, biografie, Alizée, wikipedie, životopis, život, vysvětlení, informace, Alizée, popis, wiki, hudba

Pojem Alizée je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Alizée v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Alizée ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alizée ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Alizée ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Alizée na Google.cz

Zkusit najít Alizée ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alizée například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Alizée? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Alizée? Kdy se narodila Alizée? Kde se narodila Alizée? Alizée je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Alizée kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alizée i v jiné kategorii než je hudba.