Kdo je to?
Kdo je Alizée? Životopis Alizée, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Alizée?

Kdo je Alizée? Životopis, informace, biografie, hudba

Alizée Jacotey je francouzská populární popová zpěvačka. Alizée se narodila na ostrově Korsika ve městě Ajaccio do rodiny informatika a podnikatelky. Od mala se věnovala tanci a poprvé o sobě dala vědět v 15 letech, kdy se objevila v talentové televizní soutěži Graines de Star ve francouzské televizi (1999). I když se v taneční soutěži nemohla zúčastnit samostatně, ale pouze ve skupině, tak se rozhodla soutěžit v pěvecké kategorii. Nakonec to bylo šťastně rozhodnutí, jelikož Alizée získala cenu pro nejnadanější mladou zpěvačku. Díky úspěchu začala spolupracovat s úspěšnou zpěvačkou Mylène Farmer a zpěvákem Laurentem Boutonnatem. Po roce společné práce vydali debutové album Gourmandises (2000), které bylo ve Francii úspěšné. Následovalo druhé album s názvem Mes Courants Électriques (2003). Od té doby vydala ještě alba Psychédélices (2007), Une Enfant du siècle (2010), 5 (2013) a doposud poslední studiové album Blonde (2014).
Mezi její nejznámější skladby patří Moi…Lolita (2000), Mon Bain De Mousse (2003) nebo La Isla Bonita (2007).
Roku 2001 Alizée obdržela hudební ocenění NRJ Music Award od stejnojmenné hudební francouzské stanice NRJ.Kdo je Alizée? Životopis Alizée, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Alizée

Národnost: francouzská
Datum narození: 21. 8. 1984
Místo narození: Ajaccio, Korsika, Francie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alizée s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Pergola? Víte co je Debut? Znáte definici termínu Záhlubník? Vzpomněli byste si co označuje výraz Alergie?

Klíčová slova: kdo je Alizée?, zajímavosti, datum narození, místo narození, osobnost, informace, popis, hudba, wikipedie, národnost, lexikon, osobnosti, vysvětlení, narození, kde se narodila Alizée?, životopis

Pojem Alizée je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Alizée v následujících vyhledávačích

Najít heslo Alizée ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alizée ve Wikimedia Commons

Hledat termín Alizée v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Alizée ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Alizée ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alizée například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alizée

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Alizée? Kdy se narodila Alizée? Kde se narodila Alizée? Alizée patří do kategorie Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alizée řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alizée i v jiné kategorii než je hudba.