Kdo je to?
Kdo je Steve Vai? Životopis Steve Vai, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Steve Vai

Kdo je Steve Vai? Životopis, informace, biografie, hudba

Jeden z nejlepších kytaristů všech dob, žák Joe Satraniho a absolvent Berklee College of Music: Steven Siro Vai, je nejen americký kytarista, ale také zpěvák, skladatel a producent. Ve volném čase se rád zabývá duchovními vědami, medituje a je zarytý vegetarián. Je ženatý a má dvě děti.
Jako teenagera ho doslova uchvátila kytara. Jeho idol byl Jimi Hendrix, Alice Cooper a Led Zeppelin. Hrál v místních skupinách, kde se stále zdokonaloval v hraní na kytaru. Tou dobou už byl doslova fascinovaný hudbou Franka Zappy. Dodal si odvahu a svému idolu zaslal pečlivě vypracované vlastnoruční transkripce svých sólových nahrávek. Zappa ho pozval na schůzku, kde nechal mladého Vaie zahrát. Frank byl nadšený a ihned Sira přibral do skupiny. Společně absolvovali koncertní turné, kde se Steven mnohé přiučil pozorováním hudebníků na scéně. V letech 1980-1984 nahráli v tandemu Zappa Vai celkem 6 alb.
Po odchodu od Zappy se přestěhoval do Kalifornie, kde začal nahrávat svá první sólová alba. Zároveň vystupoval v několika skupinách. V roce 1989 hostoval ve skupině Whitesnake při nahrávce jejich alba. Úlohy se zhostil na výbornou. Dál ale pokračoval v sólové dráze. Vysoce hodnocené instrumentální album Passion and Warfare mu vyšlo v roce 1990. Je směsí rocku, heavy metalu, jazzu, funku a zčásti i vážné hudby.
Vai hraje především na kytary značky Ibanez. Jejich spolupráce trvá několik let a za tuto dobu vznikly dvě řady elektrických kytar pod značkou Ibanez JEM a Ibanez Univerze. Spolupracuje také se společností Carvin, zabývající se kytarovou aparaturou.Kdo je Steve Vai? Životopis Steve Vai, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Steve Vai

Národnost: americká
Datum narození: 6. června 1960
Místo narození: Carle Place, New York, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Steve Vai s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Rivotril? Rozumíte pojmu Establishment? Pamatujete si definici pojmu Brunch? Znáte pojem Pyrrhovo vítězství?

Klíčová slova: kde se narodil Steve Vai?, wiki, kdo je Steve Vai?, narození, wikipedie, život, životopis, lexikon, hudba, kdy se narodil Steve Vai?, informace, popis, místo narození, národnost, Steve Vai, vysvětlení

Pojem Steve Vai je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Steve Vai ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Steve Vai ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Steve Vai ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Steve Vai ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Steve Vai v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Steve Vai například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Steve Vai

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Steve Vai? Kdy se narodil Steve Vai? Kde se narodil Steve Vai? Steve Vai patří do sekce Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Steve Vai dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Steve Vai i v jiné kategorii než je hudba.