Kdo je to?
Kdo je to, byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Přemysl Oráč? Lidé, mytologie

Kdo je to Přemysl Oráč?

Jaký je význam slova Přemysl Oráč? Co to znamená?

Přemysl Oráč je podle legend zakladatel dynastie Přemyslovců, manžel kněžny Libuše, věštkyně a dcery vévody Kroka. Příběh poprvé zmiňuje ve své kronice Kosmas ve 12. století. Podle pověsti Libuše, když ji její poddaní žádali, aby se provdala, řekla svým lidem, aby šli za jejím koněm až tam, kde se zastaví, a tam najdou muže orajícího pole. Tak se prý skutečně u Stadic stalo a Přemysl se stal českým knížetem. Ve skutečnosti nikdo takový neexistoval a kdo byl prvním Přemyslovcem, není známo. Dynastie je doložena ke konci 9. století a prvním známým Přemyslovcem byl Bořivoj.Kdo je to, byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Přemysl Oráč? Lidé, mytologie

Líbí se vám definice kdo je to Přemysl Oráč? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Anorexie? Vzpomněli byste si na význam slova THX? Znáte definici termínu Vítr? Znáte definici termínu Mastektomie?

Klíčová slova: popis, co znamená, mytologie, kdo je Přemysl Oráč?, etymologie, vysvětlení, původ slova, popis, význam, co je to Přemysl Oráč?, definice, přesný výraz, odborný výraz, kdo to je, pojem, formulace

Pojem Přemysl Oráč je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít Přemysl Oráč ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Přemysl Oráč ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přemysl Oráč ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Přemysl Oráč ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Přemysl Oráč například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Vysvětlení významu slova Přemysl Oráč, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Přemysl Oráč? Kdo to byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Přemysl Oráč? Definice pojmu Přemysl Oráč je v kategorii mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat výraz, definici, slovo, termín řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci mytologie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.