Kdo je to?
Kdo je to, byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Přemysl Oráč? Lidé, mytologie

Kdo je to Přemysl Oráč?

Jaký je význam slova Přemysl Oráč? Co to znamená?

Přemysl Oráč je podle legend zakladatel dynastie Přemyslovců, manžel kněžny Libuše, věštkyně a dcery vévody Kroka. Příběh poprvé zmiňuje ve své kronice Kosmas ve 12. století. Podle pověsti Libuše, když ji její poddaní žádali, aby se provdala, řekla svým lidem, aby šli za jejím koněm až tam, kde se zastaví, a tam najdou muže orajícího pole. Tak se prý skutečně u Stadic stalo a Přemysl se stal českým knížetem. Ve skutečnosti nikdo takový neexistoval a kdo byl prvním Přemyslovcem, není známo. Dynastie je doložena ke konci 9. století a prvním známým Přemyslovcem byl Bořivoj.Kdo je to, byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Přemysl Oráč? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Přemysl Oráč? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Alexie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ledek? Znáte definici termínu Instinkt? Víte co je Obligátní?

Klíčová slova: synonymum, informace, definice, lexikon, slovo, Přemysl Oráč, termín, odborný výraz, význam, význam slova, kdo to je, původ slova, popis, etymologie, vysvětlení, co znamená

Pojem Přemysl Oráč je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Přemysl Oráč ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přemysl Oráč ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Přemysl Oráč ve Wikislovníku

Hledat termín Přemysl Oráč na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přemysl Oráč například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Přemysl Oráč

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Přemysl Oráč? Kdo to byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Přemysl Oráč? Definice pojmu Přemysl Oráč patří do sekce mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též najít výraz, slovo, definici, termín řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než mytologie).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.