Kdo je to?
Kdo je to, byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Přemysl Oráč? Lidé, mytologie

Kdo je to Přemysl Oráč?

Jaký je význam slova Přemysl Oráč? Co to znamená?

Přemysl Oráč je podle legend zakladatel dynastie Přemyslovců, manžel kněžny Libuše, věštkyně a dcery vévody Kroka. Příběh poprvé zmiňuje ve své kronice Kosmas ve 12. století. Podle pověsti Libuše, když ji její poddaní žádali, aby se provdala, řekla svým lidem, aby šli za jejím koněm až tam, kde se zastaví, a tam najdou muže orajícího pole. Tak se prý skutečně u Stadic stalo a Přemysl se stal českým knížetem. Ve skutečnosti nikdo takový neexistoval a kdo byl prvním Přemyslovcem, není známo. Dynastie je doložena ke konci 9. století a prvním známým Přemyslovcem byl Bořivoj.Kdo je to, byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Přemysl Oráč? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Přemysl Oráč s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Alexie? Pamatujete si definici pojmu ISO? Znáte definici termínu Persona non grata? Vzpomněli byste si co znamená slovo AIDS?

Klíčová slova: pojem, význam, význam slova, etymologie, Přemysl Oráč, informace, původ slova, synonymum, přesný výraz, co je to Přemysl Oráč?, wiki, lexikon, co znamená, přesný význam, heslo, popis

Pojem Přemysl Oráč je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít heslo Přemysl Oráč na Google.cz

Najít slovo Přemysl Oráč ve Wikipedii

Hledat frázi Přemysl Oráč ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Přemysl Oráč ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Přemysl Oráč například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Přemysl Oráč

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Přemysl Oráč? Kdo to byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Přemysl Oráč? Definice pojmu Přemysl Oráč je v kategorii mytologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít výraz, slovo, definici, slovíčko kupř. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Přemysl Oráč i v jiné kategorii než v mytologie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.