Kdo je to?
Kdo je to, byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Přemysl Oráč? Lidé, mytologie

Kdo je to Přemysl Oráč?

Jaký je význam slova Přemysl Oráč? Co to znamená?

Přemysl Oráč je podle legend zakladatel dynastie Přemyslovců, manžel kněžny Libuše, věštkyně a dcery vévody Kroka. Příběh poprvé zmiňuje ve své kronice Kosmas ve 12. století. Podle pověsti Libuše, když ji její poddaní žádali, aby se provdala, řekla svým lidem, aby šli za jejím koněm až tam, kde se zastaví, a tam najdou muže orajícího pole. Tak se prý skutečně u Stadic stalo a Přemysl se stal českým knížetem. Ve skutečnosti nikdo takový neexistoval a kdo byl prvním Přemyslovcem, není známo. Dynastie je doložena ke konci 9. století a prvním známým Přemyslovcem byl Bořivoj.Kdo je to, byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Přemysl Oráč? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Přemysl Oráč s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Alexie? Rozumíte pojmu Žula? Znáte definici termínu Instinkt? Znáte pojem Hypomanie?

Klíčová slova: význam, formulace, původ slova, popis, heslo, wiki, význam pojmu, vysvětlení, význam slova, co znamená, kdo je Přemysl Oráč?, termín, lexikon, slovo, přesný význam, odborný výraz

Pojem Přemysl Oráč je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Přemysl Oráč na Youtube

Hledat termín Přemysl Oráč na Google.cz

Najít výraz Přemysl Oráč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Přemysl Oráč ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Přemysl Oráč například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Přemysl Oráč? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Přemysl Oráč? Kdo to byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Přemysl Oráč? Definice pojmu Přemysl Oráč je v sekci mytologie. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít pojem, definici, text, výraz kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Přemysl Oráč v jiné sekci než mytologie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.