Kdo je to?
Kdo byl Richard Hes? Životopis Richard Hes, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Richard Hes

Kdo byl Richard Hes? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Richard Hes byl český filmový herec, tanečník, muzikálový choreograf, scenárista, producent a režisér. Hes se narodil v Mladé Boleslavi do taneční rodiny. Ve 13 letech ztvárnil dětskou roli v oblíbené pohádce Ať žijí duchové! (1977). Následně se přihlásil taneční obor na Pražské konzervatoři. V průběhu studií začal pracovat jako taneční choreograf.
V roce 1986 se stal zakladatelem tanečního souboru UNO. Soubor tvořili absolventi jednoho ročníku tanečního oboru z Pražské konzervatoře. UNO získalo několik tanečních cen u nás i v zahraničí. V roce 1988 získal ocenění Zlatá rolnička jako vedoucí souboru. Jako umělecký vedoucí a choreograf vymyslel taneční představení Šach Mat, Carmen, Nikita, Best of Broadway, Keep Cool aj.
V roce 1995 vymyslel námět, choreografii a scénář pro muzikál Dracula. Později se stal autorem muzikálu Monte Cristo (2000), Noc na Karlštejně (2004), Golem, West Side Story – Praha, Mise apod.
Hes se podílel také na tvorbě zábavního televizního pořadu Možná přijde i kouzelník a tanečního filmu Maraton (1991).
Ve Stavovském divadle měl roku 2003 na starosti režii a choreografii opery Don Giovanni. Na Křižíkově fontáně režíroval a vytvořil choreografii pro představení Malá mořská víla (2000), Notre Dame de Paris (2001), Atlantida (2002) a Hallo Broadway (2008).
Během života měl Hes sklony k alkoholismu a musel jít na léčení. Po úspěšné léčbě patřil mezi porotce taneční televizní soutěže Star Dance (2007).
V roce 2013 Hesovi diagnostikovali lékaři rakovinu slinivky břišní. Richard Hes zemřel na rakovinu v roce 2014 ve věku 50 let.Kdo byl Richard Hes? Životopis Richard Hes, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Richard Hes

Národnost: česká
Datum narození: 5. 7. 1963
Místo narození: Mladá Boleslav, Československo
Datum úmrtí: 17. 2. 2014

Zaujala vás biografie osobnosti Richard Hes? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Astrologie? Rozumíte pojmu Affiliate? Víte, co je to Poezie? Znáte pojem Nepřímá úměrnost?

Klíčová slova: wiki, život, datum narození, osobnost, nežijící, popis, národnost, informace, lexikon, osobnosti, kdo to je, Richard Hes, národnost, zajímavosti, datum úmrtí, kde se narodil Richard Hes?

Pojem Richard Hes je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Richard Hes

Vyhledat výraz Richard Hes ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Richard Hes ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Richard Hes ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Richard Hes ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Richard Hes na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Hes například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Richard Hes? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Richard Hes? Kdy se narodil Richard Hes? Kde se narodil Richard Hes? Kdy zemřel Richard Hes? Richard Hes je v kategorii Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Richard Hes dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Hes i v jiné kategorii než je herectví.